Відділ з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення інформує: протягом останніх двох тижнів реєструється ріст захворюваності на ГРВІ

23 Січня 2024, 9:14

У Звягельській територіальній громаді як і в цілому по Україні триває епідемічний сезон 2023-2024 р.р. з ГРВІ/Грипу в т.ч Covid-19. Всього від початку сезону ( з 02 жовтня 2023 року )  у нашій громаді захворіло 7617 осіб,  в т.ч. 3028 дітей. Госпіталізовано 116 осіб.

 

Захворіло 279 осіб  на Covid-19 в т.ч. 6 дітей, 23 хворих – госпіталізовано. Летальних випадків – не зареєстровано.

 

Протягом останніх двох тижнів реєструється ріст захворюваності на ГРВІ, з’явилися випадки захворювання на грип.

 

ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб» на території нашої громади   буде проведено ПЛР-тестування пацієнтів  для визначення штаму вірусу, який циркулює на даний час.

 

Грип – хвороба яка вражає верхні дихальні шляхи, легені, серцевий м’яз та кровоносні судини і може призвести до таких ускладнень, як пневмонія, тромбоз, запалення спинного та головного мозку + запалення серцевого м’яза (міокардит).

 

Найефективніший спосіб захиститись від грипу та його ускладнень – зробити щеплення. Щеплення проти грипу рекомендовано робити щосезону. Вакцину проти грипу, корейського або французького виробництва, можна купити в аптеці.  Обидві вакцини пройшли  державний контроль якості.

 

Щеплення проти грипу рекомендовані людям, які входять до групи ризику важкого перебігу та виникнення  ускладнень під час хвороби:

 • Вагітні
 • Діти до 5 років
 • Люди старші за 60-65 років
 • Люди з хронічними захворюваннями
 • Люди, які живуть з ВІЛ
 • Люди, які мають онкологічні захворювання.

 

Грип починається з різкого підйому температури, а респіраторні  симптоми – кашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлі – додаються згодом. На відміну від грипу, Covid-19 починається, навпаки, з респіраторних симптомів.

 

За перших ознак захворювання необхідно звернутися до сімейного лікаря, не вдаватися до самолікування, а під час хвороби подбати про безпеку та колег (залишатися вдома, використовувати індивідуальний посуд).

 

Медичні маски, дотримання дистанції та “локальний карантин”  – це базові протиепідемічні та профілактичні норми, які попри скасування загальнонаціонального карантину через COVID-19, при підвищенні захворюваності,  діють в Україні на постійній основі.

 

Вдягати захисну маску рекомендовано, якщо:

 • ви відчуваєте ознаки застуди, чхаєте та не можете залишатися вдома;
 • пацієнтам із симптомами застуди або з підозрою на інфекцію, що передається повітряно-крапельним шляхом, маска обмежить потенційне розповсюдження респіраторних виділень;
 • ви доглядаєте за хворим на ГРВІ, COVID-19 чи грип;
 • здоровим людям, які перебувають у місцях великого скупчення, з метою додаткового захисту;
 • лікарям та медичним працівникам під час огляду пацієнтів, які мають респіраторні симптоми та під час процедур і маніпуляцій, які вимагають стерильності, щоб захистити пацієнта від можливих інфекцій.

Бережіть себе та своє здоров’я!

Чат-бот Гаряча лінія