Відійшов у вічність Почесний громадянин міста Новограда-Волинського Іван Тригуб…
14 травня перестало битися серце нашого земляка, Почесного громадянина міста Новограда-Волинського, Почесного краєзнавця України, знаного історика, громадського діяча Івана Лукича Тригуба.
Міський голова, депутатський корпус та виконавчий комітет Новоград-Волинської міської ради висловлюють щирі співчуття рідним та близьким та поділяють біль непоправної втрати. Світла пам’ять про Івана Лукича назавжди залишиться у серцях усіх, хто його знав.
Вічна пам’ять…
Інформаційна довідка
Тригуб Іван Лукич народився 10 січня 1937 року у с. Слобода Кагарлицького району Київської області. У 1951 році закінчив Ужгородський університет за спеціальністю «вчитель історії». З 1984 року працював у Новоград-Волинському промислово-економічному технікумі (нині політехнічний фаховий коледж).
Все життя займався краєзнавством, був членом Новоград-Волинського регіонального відділення Житомирського науково-краєзнавчого товариства дослідників Волині та членом Національної спілки краєзнавців України.
Автор фундаментальної праці «Звягельщина в терорі 1930-х років», співавтор книг: «Там, де Звягель стоїть» (2004 р.), «Голгофа. Звягельщина 1933 років» (2007 р.), «Новоград-Волинський. Історія міста» (2010 р.).
Тригуб І.Л. брав активну участь в науково-краєзнавчих конференціях, які організовували: Житомирське науково-краєзнавче товариство дослідників Волині та Житомирське відділення Національної спілки краєзнавців України, постійно публікувався у місцевих ЗМІ. Проблемною темою, якою займався Іван Лукич було усунення «білих плям» в історії м. Новограда-Волинського та історії країни.
Видав статті: «З історії народонаселення Звягеля», «Так було в 41-му», «Освячене її духом», надруковані у газеті «Новоград-Волинські новини», «Творці голодомору», «Колективізація і обгороджування. Паралелі», «Форсована колективізація та її крах», «Колективізація і депортації «куркулів»», «УПА на Житомирщині в світлі партійних документів», «А чи була упередженість?», надруковані у наукових збірках Житомирського відділення Національної спілки краєзнавців України та багато інших. Надруковані матеріали відображають велику працю краєзнавця щодо відкриття справжньої історії першої половини ХХ ст. Помер 14 травня 2022 року.