Відкрита дискусія про основні завдання та подальші кроки громад в умовах децентралізації

26 Серпня 2020, 15:50

26 серпня у Житомирській обласній державній адміністрації в онлайн-форматі відбулася відкрита дискусія «Вектори децентралізації: про основні завдання та подальші кроки», яка була організована Міністерством розвитку громад та територій за партнерської підтримки Швейцарсько-українського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Під час відкритої дискусії за участі заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди, керівництва області, представників органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, експертів було обговорено законопроєкти про місцеве самоврядування та про місцеві державні адміністрації, ознайомлено з повноваженнями і ресурсним забезпеченням здійснення повноважень органів місцевого самоврядування, а також представлено проєкти змін до Бюджетного кодексу України в частині фінансового забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування та змін до Податкового законодавства. З текстами цих законопроектів можна ознайомитися за посиланням: https://decentralization.gov.ua/news/12561.

Онлайн-участь у заході взяли в.о. міського голови Оксана Гвозденко, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Дмитро Ружицький, т.в.о. начальника фінансового управління міської ради Валентина Іваненко, начальник юридичного відділу міської ради Павло Антонюк, начальник відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради Оксана Талько, начальник відділу програмно-комп’ютерного забезпечення міської ради Олена Костюк.

Як зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, у червні завершився процес створення спроможних громад, а у липні були сформовані нові райони. Житомирщина завжди була активною щодо підтримки впровадження реформ, зокрема реформи органів місцевого самоврядування, і в цілому системи децентралізації влади. Відтак, у Житомирській області створено 4 райони та 66 об’єднаних територіальних громадам. 25 жовтня відбудуться місцеві вибори, після чого громади стануть рівними у своїх повноваженнях та у своїй відповідальності.

Під час обговорення в.о. міського голови Оксана Гвозденко поставила запитання щодо приєднання Гульської громади до Новоград-Волинської міської ОТГ. Заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода зазначив, що рішення приймаються відповідно до норм чинного законодавства та було рекомендовано звертатися для обговорення зазначеного питання до Житомирської ОДА.

Онлайн трансляцію заходу можна переглянути на фейсбук-сторінці порталу «Децентралізація» за посиланням: https://www.facebook.com/watch/live/?v=3212127508875168&ref=watch_permalink.

Оксана Талько, начальник відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія