Відкрите врядування та захист прав людини на місцевому рівні – запорука демократичних інновацій в Україні

15 Лютого 2024, 16:33
Звягель – місто, яке попри складні для країни часи, завжди шукає можливість залучення грантових коштів для розвитку.
Секретар міської ради Оксана Гвозденко взяла участь у дводенному семінарі «Відкрите врядування та захист прав людини на місцевому рівні – запорука демократичних інновацій в Україні» організований Офісом ради Європи в Україні та Асоціацією міст України, що проходив 14-15 лютого у Львові.
Напередодні Проєкт Ради Європи “Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні” провів конкурс місцевих ініціатив у сфері відкритого врядування та прав людини на місцевому рівні в Україні.
Десять українських муніципалітетів, у тому числі й Звягель, були відібрані для отримання прямої підтримки місцевих ініціатив з акцентом на демократичні інновації, відкрите врядування та захист прав людини.
Відтак у 2024 році між Радою Європи та Звягельською міською радою підписано грантову угоду щодо впровадження проекту «Активна громада – сталість розвитку сільських територій «Молодіжний простір – Молодь Діє» вартістю 783 660 гривень.
Сам проект презентувала Ольга Широкопояс – заступниця директора з соціокультурної діяльності Звягельської бібліотеки, авторка і керівниця проекту, яка також долучилась до семінару у Львові.
Зазначалося, що у рамках реалізації проекту буде облаштовано соціальний простір у приміщенні бібліотеки в селі Великий Молодьків та проведено низку заходів, які сприятимуть створенню комфортних умов для розвитку, самореалізації та відпочинку мешканців сільських територій, підвищенню рівня участі молоді, жінок та внутрішньо переміщених осіб у суспільно-економічному житті громади.
Під час семінару учасники заходу – представники громад-переможців Конкурсу місцевих ініціатив у сфері відкритого врядування та прав людини на місцевому рівні обмінялись досвідом, обговорили практичні реалізації підходів, заснованих на дотриманні прав людини та принципах відкритого врядування на місцевому рівні, покращили обізнаність щодо ключових компонентів успішного проектного менеджменту в рамках теорії змін та отримали практичні рекомендації для успішної реалізації грантових ініціатив.
Творімо своє майбутнє! Творімо свою успішну громаду!
Чат-бот Гаряча лінія