Відкрите засідання ресурс-студії «Майстерня успіху»

29 Листопада 2021, 16:11

26 листопада 2021 року відбулось відкрите засідання ресурс-студії «Майстерня успіху» для батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами. Тема чергової зустрічі «Громада рівних можливостей: актуально про інклюзію».

Учасниками заходу були заступник міського голови Наталія Борис, начальник управління освіти і науки Тетяна Ващук, директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Новоград-Волинської міської ради Світлана Гонік, фахівці ІРЦ, адміністративний корпус освітніх закладів з інклюзивним навчанням та батьки, які виховують дітей з ООП.

Наталія Борис наголосила на важливості практичного впровадження інклюзивного навчання, оскільки реалізація права на освіту кожної дитини без виключення – це важливий сегмент розвитку суспільства, який чітко вказує на рівень цивілізованості та розвиненості нації.

Тетяна Ващук наголосила на динаміці зростання кількості дітей, які потребують додаткової підтримки та індивідуального підходу, а відтак збільшення кількості інклюзивних груп/класів та пропорційного підвищення кількості асистентів вихователів та асистентів вчителів. Розкрила питання про порядок та умови надання освітньої субвенції на підтримку дітей з особливими освітніми потребами.

Світлана Гонік зосередила увагу учасників заходу на новаціях у роботі інклюзивно-ресурсних центрів, зокрема щодо змін механізму проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи, введення поняття «рівні підтримки», особливостей надання додаткових психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг на базі ІРЦ, важливості налагодження конструктивної та продуктивної співпраці між батьками, які виховують дітей з ООП та закладом освіти.

Вікторія Ридецька, вчитель-логопед ІРЦ, провела бліц-опитування щодо ролі батьків, як постійних учасників команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП.

Ірина Кулик, вчитель-реабілітолог ІРЦ, ознайомила присутніх щодо ролі та завдань асистента вихователя/вчителя в інклюзивній групі чи класі, розкрила функції асистента дитини.

Олена Корицька, практичний психолог ІРЦ, запрезентувала Youtube-канал, Facebook-сторінку, сайт комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» та офіційну сторінку центру на сайті управління освіти і науки, як зручні та сучасні засоби комунікації, де на постійній основі розміщуються інформаційно-просвітницькі матеріали для фахівців, вчителів та батьків.

У форматі конструктивного діалогу обговорювались питання впровадження інклюзивного навчання в закладах освіти Новоград-Волинської міської територіальної громади.

Щиро дякуємо всім учасникам за ініціативність, активність та бажання співпрацювати задля реалізації спільної мети – успішного розвитку дитини із особливими освітніми потребами.

Світлана Гонік, директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Новоград-Волинської міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія