Відкриття амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №11

25 Квітня 2024, 17:10

На сучасному етапі реформування системи охорони здоров’я України, забезпечення належної та рівної територіальної доступності первинної медико-санітарної допомоги для населення Звягельської територіальної громади набуло особливого значення у відповідь на умови та виклики сьогодення.
Трансформація медичної системи передбачає адаптацію та усунення наслідків війни, підтримку військових та їх сімей.
Сьогодні війна впливає на загальний психічний стан українців і більшість з нас приділяє недостатньої уваги своєму психічному здоров’ю. Ментальне здоров’я на рівні з фізичним є невід’ємною частиною здоров’я в цілому. Саме тому питання його збереження є надважливим, а удосконалення систем психологічної допомоги є необхідною для мешканців Звягельської ТГ.
Сьогодні ми всі вже чітко розуміємо що психологічна послуга має стати доступною як у кабінеті сімейного лікаря так і в кожному навчальному закладі, ЦНАПі, центрі зайнятості, поліції, центрі соціальних послуг на рівні кожного комунального підприємства.
В амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 11 КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Звягельської міської ради пацієнти матимуть змогу отримати послугу не лише з надання первинної медичної допомоги, але і пройти скринінг на ментальні та психологічні порушення. В амбулаторії обладнана кімната психотерапевта.
На відкриття амбулаторії завітали представники влади, депутатського корпусу, консультанти проєкту USAID PATH: Тетяна Безулік та Наталія Давиденко медичні працівники, громадськість.
Від 23 березня 2023 року укладено договір на реконструкцію приміщення під АЗПСМ № 11 з ПП «ІнтераБуд» за сприяння депутатів міської ради. Вартість ремонтних робіт склала 3 млн. 130 тис. 424 грн. На оснащення амбулаторії депутатом Звягельської міської ради Андрієм Сухих виділені кошти в сумі 300 тис. грн. на придбання аналізатору сечі, проектору знаків офтальмологічного, столика маніпуляційного, вагів для дорослих, офтальмоскопу, електрокардіографу одноканального, кушетки оглядової, крісла для забору крові. За кошти Центру амбулаторію доукомплектовано меблями на медичним обладнанням.
В рамках проекту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» Центр отримав необхідне обладнання для покращення інфекційного контролю в закладі, для якісної організації медичного процесу на рівні сімейного лікаря.
В роботі амбулаторії буде задіяно: 4 лікарі загальної практики-сімейних лікаря; 1 лікар-терапевт; 9 медичних сестер; 1 молодша медична сестра.
Графік роботи амбулаторії з 08:00 до 20:00 у дві зміни.
Урочисте перерізання стрічки з нагоди відкриття амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 11 здійснили міський голова Микола Боровець, секретар міської ради Оксана Гвозденко, заступниця міського голови Ірина Гудзь та директорка центру первинної медико-санітарної допомоги Інна Вошко.
Чат-бот Гаряча лінія