Відомі звягеляни: Володимир Лиманець – відомий художник Звягельського краю
Щедра палітра Володимира Лиманця
Перед картинами Володимира Серафимовича Лиманця тамуєш подих, забуваєш про все на світі і поринаєш у дивосвіт щедрого, багатого, прекрасного…
Володимир Лиманець (2 грудня 1949 – 26 жовтня 2020) – відомий художник Звягельського краю. Народився на Житомирщині, у місті Романові. Навчався в Одеському державному художньому училищі.
За направленням у 1974 році приїхав до Новограда-Волинського, де працював художником-постановником міського Палацу культури. Після організації у місті художньої майстерні перейшов працювати на посаду головного художника. І цій роботі він присвятив 25 років. Пізніше працював у власній майстерні.
Лауреат республіканських та обласних художніх виставок, автор художньої галереї міських голів, нагороджений медаллю ВДНГ, Почесними грамотами обласного управління культури. У 2019 році нагороджений орденом «Звягель».
Дванадцять портретів громадських і партійних діячів, які в різні роки керували містом Новоградом-Волинським, написав за півтора тижні.
Його полотна знаходяться в приватних колекціях багатьох мешканців нашого міста, України, інших країн, де шанують талант нашого земляка.
Творче життя майстра тісно пов’язане з Музеєм родини Косачів-Драгоманових. Щороку художник до Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» готував картини для них – а це, в першу чергу, портрети родини Лесі Українки (цикл картин «Лесіада»).
Цікаво що ідея створити портрети батьків Лесі Українки прийшла заслуженому працівнику культури України Миколі Мартинюку, який і спонсорував створення портретів Петра Антоновича та Ольги Петрівни (Олени Пчілки) Косачів.
Справжнім шедевром став портрет родини звягельського періоду! Скільки тоді Володимир Лиманець з Сергієм Куценком (тодішнім директором музею) перегорнули літератури та фотографій! Скільки творчих суперечок відбулось поки не дійшли згоди в якому віці відобразити кожного!
Лиманець – відомий в місті художник-портретист. На його картинах – поєднання портрету і пейзажу, що викликають у відвідувачів масу емоцій та приємних вражень. Колекція портретів колишніх міських голів, відомих мешканців міста – вчителів, лікарів, представників творчої інтелігенції.
З 2005 року створював портретну галерею літературно-музичної (голубої) зали музею. На сьогодні в фондах Музею родини Косачів-Драгоманових зберігається 23 картини (із них 8 портретів).
2016 року друзі вирішили зібрати у якісне подарункове видання картини художника і підтримати Володимира Серафимовича у боротьбі з недугою, через яку художник втратив ногу. Але те, що встигли «назбирати» товариші – це лише десята частина робіт художника. Сам Володимир Серафимович нараховував їх з добру тисячу — пейзажів і, особливо, портретів. А переглянути цей альбом ви маєте змогу в музеях та бібліопросторах міста.
2 грудня нашому відомому земляку виповнилося б 75 років… Майстер пішов, але залишив нам у спадок величезну колекцію своїх прекрасних полотен! Світла пам’ять великому митцю!