Відповідальне батьківство після реінтеграції з інтернатного закладу

18 Вересня 2020, 16:42

17 вересня 2020 року Новоград-Волинським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із соціальними партнерами – Новоград-Волинським міським центром зайнятості, Новоград-Волинським ВП ГУНП України в Житомирській області проведено семінар-навчання для батьків, чиї діти повернулися в біологічні сім’ї із закладів інституційного догляду та виховання.

На початку зустрічі директор Новоград-Волинського МЦСССДМ Антоніна Лапинська, наголосила, що пріорітетом в політиці держави є повернення дітей з інтернатних закладів в родини, та для зменшення ризиків впливу реінтеграції на батьків і дітей, надаються ряд базових соціальних послуг.

Провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Новоград-Волинського міського центру зайнятості Кашаєва Ольга ознайомила присутніх щодо актуальних питань: що означає поняття «перспективний працівник», «біла» зарплата, професійне навчання, профорієнтація для дітей, послуги рекрутингу, допомога по безробіттю.

Руслан Швайківський – старший інспектор відділу ювенальної превенції Новоград-Волинського ВП ГУНП України в Житомирській області наголосив, що відповідальність за протиправну поведінку дітей, нестимуть, в першу чергу батьки, які зобов’язані належним чином виконувати батьківські обов’язки, не допускати вчинення домашнього насильства, приділяти своїм дітям максимум уваги, з особливою увагою відноситися до соціального оточення.

Провідний практичний психолог МЦСССДМ Ніна Трояновська пояснила батькам про особливості, методи та прийоми виховання дітей, які тривалий час виховувалися в інтернатному закладі. Цікаво було спостерігати за проведенням психологічної вправи «Розіжми кулак», метою якої було показати батькам, як використовувати несилові методи при спілкуванні в складній ситуації, на кшталт прохань, вмовлянь.

Учасники заходу активно обговорювали наявні проблеми у вихованні та поведінці дітей, і одноголосно погодилися з тим, щоб зупинити бездоглядність дітей в нашому суспільстві, треба належним чином виконувати свої батьківські обов’язки, слухати і чути, дивитися і бачити своїх дітей, любити і піклуватися про них.

 

Чат-бот Гаряча лінія