Відповіді на запитання жителів громади до звіту міського голови Миколи Боровця про свою роботу у 2022 році
Запитання від О. Шевченка: «Чому ТОВ Новоград-Волинськліфт безконтрольно змінює тариф за техобслуговування ліфтів, наскільки цей тариф економічно обгрунтований, чи перевіряє його держпродспоживслужба та антимонопольний комітет?»
Відповідь: У житловому фонді міста обліковується 80 ліфтів. Технічне обслуговування ліфтів проводиться на підставі укладених договорів між об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків. З введенням в новій редакції Закону України «Про житлово-комунальні послуги» скасовано послугу на технічне обслуговування ліфтів та систем диспетчеризації в житлових будинках та тепер виконавчий комітет не впливає на вартість наданої послуги. Також на вартість послуги не впливають і інші державні служби. Ціни на технічне обслуговування і ремонт ліфтів розробляються обслуговуючою організацією і узгоджуються з керівником ОСББ, про що підписується договір. Відповідальність за справний стан і безпечну експлуатацію ліфта покладається на його власника (ОСББ). Власник несе витрати на технічне обслуговування ліфтів та додатково на витрати пов’язані з проведенням робіт з поточного та капітального ремонту. На покриття таких витрат співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об’єднання.
Запитання від Т. Козлової: «Коли буде знесення аварійного будинку який перетворився в вбиральню по вул. Військової доблесті? В теплу пору року з цього будинку іде сморід такий, що вікна в будинку, що навпроти відчинити не можливо».
Відповідь: Будинок належить міністерству оборони України, перебуває на балансі Новоград-Волинської КЕЧ району. За даними КЕЧ зареєстровано 8 осіб, за даними ЦНАПУ – 2 особи в 2 квартирах №2 і №6.
Запитання від В. Салька: «З 2022 року для селян ввели новий податок МПЗ (мінімальне податкове зобов”зання). Для домогосподарств єдиним місцем реалізації своєї продукції є ринок, так як вони не можуть сформувати оптову партію. Сам же ринок, що по в. Ш.Алейхема перетворений на комерційний, а для селян практично не має місця для торгівлі. Питання: Чи є у Влади план вирішення цього питання. Тобто, чи будуть ствронені умови для “нормальної” торгівлі селянам, для того, щоб Ми змогли виконати свої зобов”зання перед державою».
Відповідь: Ринок сільськогосподарської продукції спеціально побудований за адресою Глухова, 67 (ринок «Урожай»). Продаж сільськогосподарської продукції відбувається і на ринку по вулиці Шолом Алейхема. Те, що ринок є комерційним, як ви пишете, то все правильно. Будь-який ринок є комерційним.
Запитання від Ю. Процюк: «Доброго дня. Я кожного дня, 3 рази на день мушу з каляскою йти до школи і садочку. Мій шлях пролягає через стадіон авангард. Тому що так мені блище і зручніше. Але, так як тротуари там погані, мені після одного походу по тих тротуарах болять руки. Скажіть будь ласка, коли ви зробите дороги, тротуари? Моя сім’я і родичі загалом були проти перейменування міста. Дійсно, краще б зробили щось корисне для міста й громадян. Вибачте, накипіло. Дуже чекаю на відповідь. На звіт прийти не можу, бо немає на кого залишити дітей».
Відповідь: Найближчим часом буде закінчено формування завдання по будівництву, ремонту доріг і тротуарів. Якщо мова йде про дорогу і тротуар по вулиці Івана Мамайчука, то у 2023 році ця вулиця запланована для робіт.
Запитання від Н.Андрійчук: «Я хочу задати питання, скажить будь ласка чому нема вже скільки років нема аптеки, банкомата, по вулиці Вокзальна жд вокзал, позор.»
Відповідь: Щодо банкомата по вулиці Вокальній вже декілька разів зверталися до керівництва ПриватБанку. Приїздили з області працівники обласної філії, вивчали це питання. На жаль, поки що вони не готові встановити там банкомат. Локацію, де встановлювати банкомати визначають самі банківські установи. Те саме й з аптеками. Усі вони приватні. І суб’єкт господарювання сам визначає місце де відкривати.
Запитання від О. Буракової: «Скажіть будь ласка, чому немає ніякої допомоги простим пенсіонерам міста? Хоча б продуктами? Бо навіть у селах пенсіонерам допомагають».
Відповідь: Допомога надається і благодійними організаціями і Управлінням соціального захисту населення.
Запитання від Б. Дейнеко: «Коли нарешті зроблять хоча б асвальтовану доріжку для пішоходів по вулиці Огороднікова? Там вічне болото, хоча це популярний піший маршрут до залізничного вокзалу».
Відповідь: Вулиця Огороднікова включена в перелік робіт з грейдерування та, за потреби, підсипання щебеневої суміші. Асфальтування вулиці не передбачено.
Запитання від Н. Маслової: «Скажіть, будь ласка чи можна зробити дорогу по провулку Пилипа Орлика та по вулиці, бо в дощову погоду пройти не можливо? Йдеш і ноги грузнуть у грязі. І в таку погоду та взимку і служби таксі навіть відмовляються їхати на провулок».
Відповідь: Провулок Пилипа Орлика та вулиця Пилипа Орлика включені в перелік робіт з грейдерування та підсипання щебеневою сумішшю. Вулиця Пилипа Орлика буде винесена на розгляд депутатів міської ради для розроблення проєктно-кошторисної документації та проведення робіт з асфальтування. В разі погодження депутатами міської ради буде розроблена проєктна документація та, при виділенні коштів на капітальний ремонт, будуть проведені роботи з асфальтування вулиці Пилипа Орлика.
Запитання від Л.Пасічник: «Скільки земельних ділянок за Вашої каденції видано в санітарно-охоронних та рекреаційних зонах міста? На підставі чого власникам приватних будинковолодінь ліквідовано прохід понад правим берегом річки внизу від будинку офіцерів до пішохідного мосту».
Відповідь: Відведення земельних ділянок у власність громадянам в рекреаційних зонах не проводилось. Однак прийняті рішення про:
– надання дозволу Управлінню житлово-комунального господарства щодо оформлення рекреаційних зон з метою організації зон відпочинку населення в межах вул. Богуна, вул. Надслучанська та вул. Зарічна (вздовж річки Случ), орієнтовною площею 6,0 га;
– затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передано в постійне користування Дитячо-юнацькій спортивній школі імені В.П.Єрмакова управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради земельну ділянку на вул. Богуна, 38-Б, площею 0,1312 га для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей (код 10.08);
– надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Управлінню культури і туризму міської ради орієнтовною площею 5,0000 га для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей в селі Наталівка.
Також за каденцію приведено у відповідність до містобудівної документації та повернуто до зони рекреації 4,9271 га земель в районі вул. Борисова.
Рішенням міської ради від 20.12.2018 №607 передано у власність земельну ділянку на вул. Богуна, 35-Б, площею 0,1000 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд учаснику АТО Полховському Ю.М.
З метою врегулювання питання облаштування проходу вздовж р. Случ власник земельної ділянки зобов’язується організувати прохід вздовж р. Случ за власні кошти.
Запитання від Т.Шостак: Поясніть ефективність та фаховість роботи посадовців, комплектування яких здійснювалось на конкурсній основі управлінь комунального господарства, архітектури та містобудування відділу благоустрою міста щодо контролю за якістю виконаних робіт по укладанні тротуарної плитки; щодо контролю за наявністю розміток для стоянки автомобільного транспорту, щодо наявності вуличних карманів по вул. Соборності, Замковій, Ш. Алейхема, Шевченка.
Відповідь: Призначення на посади посадових осіб органів місцевого самоврядування здійснюється на підставі статті 10 Закону України „Про службу в органах місцевого самоврядування”, Порядком проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 169 та розпорядженням міського голови від 02.01.2018 № 3(к) „Про склад конкурсної комісії міської ради, Порядок проведення конкурсу, іспиту на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування – працівників виконавчих органів міської ради“.
Щодо облаштування стоянок то, по вул.Соборності, вул. Ш.Алейхема та вул.Замковій щільна житлова забудова і тому немає змоги для їх облаштування.
По вул. Шевченка за підтримки депутатів міської ради планується облаштувати стоянку перед аптекою №217.
Запитання від Н. Мірошниченко: «Микола Петрович, чому діти наших шкіл не забезпечені гарячим харчуванням? У інших містах нашої області діти забезпечені гарячим харчуванням? Хоча б на платній основі».
Відповідь: Згідно рішення двадцять восьмої сесії Звягельської міської ради восьмого скликання від 22.12.2022 №703 «Про організацію харчування учнів, дітей у закладах загальної середньої освіти Звягельської міської територіальної громади на 2023 рік» управління освіти і науки міської ради забезпечує організацію харчування учнів буфетною продукцією в закладах загальної середньої освіти Звягельської міської територіальної громади з 01 січня 2023 року до завершення 2022-2023 навчального року.
Влітку планується розгляд питання щодо відновлення гарячого харчування учнів у закладах загальної середньої освіти Звягельської міської територіальної громади у новому 2023–2024 навчальному році.
Запитання від Л.Журби: «Чому перестали видавати в аптеці людям з хронічними хворобами безкоштовні ліки за рецептом лікаря?»
Відповідь: Всі наявні в аптеці лікарські засоби, які мають безкоштовно надаватися людям із хронічними хворобами за рецептом лікаря щомісячно їм, в тому числі і Вам, надаються.
Деякі лікарські засоби протягом певного проміжку часу і на момент звернення, не можуть бути відпущені за безкоштовним рецептом, враховуючи невідповідність ціни препарату у постачальників встановленому рівню цін в реєстрі, затвердженому МОЗ.
Відновлення відпуску даних препаратів буде можливим після перегляду і врегулювання рівня цін МОЗ, яке здійснюється раз на пів року.
В аптечному закладі щоденно здійснюється моніторинг законодавчих змін з метою одержання інформації щодо цін, для можливого відновлення відпуску лікарських засобів за безкоштовними рецептами.
Для детальнішого вивчення Вашого питання необхідна конкретизація щодо категорії захворювання, лікарських засобів, виписаних у рецепті та коли зверталися в аптеку.
Запитання від пенсіонерів Гімназії №3 К.Шишацької, А.Дорошенко, Л.Беляк: «27 жовтня 2022 року ми звернулись з письмовою заявою, щоб ви допомогли нам отримати згідно ст. 57. закону України «Про освіту» щорічну грошову винагороду в розмірі одного посадового окладу (ставки заробітної плати). Директор гімназії Кобильник Н.П. Неук В.І. та Ващук Т.В на таке ж звернення дали відписку 8, 9 жовтня. На заяву від 27.10. А від вас, шановний голово, до цього часу відповіді немає. Ходжу цілий тиждень. Пройшло більше 3-х місяців. Куди поділась грошова винагорода винагорода за бюджетно пророблений рік? Вчителям, що вийшли на пенсію. Чому немає росту молодим працівникам? Для чого в Гімназії №3 в бухгалтерії 3 працівники? Взагалі нам має бути ще виплата. Оце сьогодні тут в залі мені дали відписку? Чи справді ви її підписували? Прошу виплатити грошову винагороду за 2021-2022 н.р».
Відповідь: Управлінням освіти і науки Звягельської міської ради було розглянуто Вашу заяву від 27.10.2022 р. щодо невиплати щорічної грошової винагороди у розмірі посадового окладу за 2021-2022 рр. адміністрацією Звягельської Гімназії № 3.
Механізм виплати врегульований Порядком надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам навчальних закладів державної та комунальної форми власності за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків від 05.06.2000 р. № 898, а критерії та умови надання педпрацівнику щорічної винагороди зазначені у Положенні, яке затверджується керівником навчального закладу. Окрім умов надання щорічної грошової винагороди визначених ч. 2 Порядку, Положення може включати в себе і додаткові критерії з урахуванням специфіки навчального закладу, зокрема, наприклад, умови врегулювання виплати щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам, які звільняються з роботи до моменту її виплати.
Положенням Гімназії № 3 визначені критерії надання щорічної грошової винагороди, проте не передбачено, що у разі звільнення працівника до моменту виплати винагороди за ним зберігається право на її отримання.
Оскільки, зазначена виплата у Гімназії № 3 була нарахована Вам після дати звільнення 26.08.2022 р., а до цього моменту Ви не надавали заяву з проханням про виплату щорічної грошової винагороди, зазначена винагорода не може бути Вам виплачена, у зв’язку з тим, що на той момент Ви вже не перебували в трудових відносинах з Гімназією №3.
З повагою
Міський голова Микола Боровець