Відповіді на запитання жителів громади до звіту міського голови Миколи Боровця про свою роботу у 2023 році

17 Січня 2024, 15:56

Запитання від Ю. Біцького: «Коли буде працювати державна «Лазня»?

Відповідь: Наразі міська комунальна лазня вже ліквідована. Протягом декількох років її намагалися запустити, але через різні причини, в тому числі й через епідемію ковіду, не можна було її утримувати через збитковість. Відвідували «Лазню» одиниці, ціна послуг значно здорожчала і утримання закладу потребувало  величезних затрат. Щодо цього питання проводилися громадські слухання і у 2021 році «Лазня» була закрита, й відновлювати її зараз немає сенсу і потреби.

Запитання від О. Сердюка: «За чиїм розпорядженням вчителі міста розносять повістки громадянам призовного віку?»

Відповідь: Відповідно до рішення виконавчого комітету №51 від 25.10.2023 «Щодо забезпечення проведення заходів загальної мобілізації на території відповідальності Звягельської міської ради в умовах правового режиму воєнного стану» для забезпечення  повного і якісного оповіщення мобілізаційних ресурсів Звягельської міської територіальної громади, які направляються на доукомплектування військово-організаційних  структур ЗСУ та інших законно утворених військово-організаційних  формувань”, утримується 10 дільниць оповіщення, в тому числі і на базі закладів освіти та ОСББ. Ті, хто працює у закладах освіти та ОСББ  і включені до складу дільниці, виконують завдання (не як представники школи, а як представники дільниці), маючи на це відповідний статус, розпорядження і законні підстави.

Запитання від О. Сердюка: «Чого заступником міського голови працює Якубов В.О, який непристойно виражався і показував непристойні фігури пальцями з дверей міської ради?»

Відповідь: Із заступником міського голови В. Якубовим була проведена відповідна розмова. Безумовно – такі дії неприйнятні. Однак, слід зважати, що це все відбувалося на негативних емоціях та його вчинку передували певні провокаційні дії. Заступника попереджено про недопустимість повторення таких дій у майбутньому. Слід також нагадати, що на підставі статті 10 Закону України „Про службу в органах місцевого самоврядування”, прийняття на службу в органи місцевого самоврядування на посади заступників сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, старости здійснюється шляхом затвердження відповідною радою.

Запитання від Р.Куриленка «Коли і де (які) будуть функціонувати аптеки для обслуговування пільгових категорій населення?»

Відповідь: Враховуючи неможливість вчасного відпуску лікарських засобів пільговій категорії населення, щоб здійснювати безперебійний відпуск лікарських засобів на пільгових умовах – проведено конкурс на визначення аптечних закладів, які будуть цей відпуск здійснювати. Переможцем конкурсу визначено Аптеку № 6 (ТОВ «Нова Надія»), яка здійснює свою діяльність в місті за адресою вул. Дмитра Герасимчука, 2. Це єдиний аптечний заклад, який виконав умови конкурсу, а саме має ліцензію на пільговий відпуск медикаментів, зокрема і наркотичних та психотропних. Конкурс був проведений з дотриманням всіх вимог законодавства. Після завершення ремонту в «Аптеці №217» та  після отримання нею  відповідних  ліцензій, розглядається можливість відновлення  пільгового відпуску медикаментів. Наразі вивчаємо питання щодо можливості забезпечити пільговий відпуск медикаментів ще в районі Залізничного вокзалу. Однак найбільшою перешкодою може стати брак коштів у бюджеті громади.

Запитання від О.Сметанкіної: «Шановний пан Боровець до Вас звертається Сметанкіна О.М. інв. ІІ-ІІ групи з 1996 року, пенсіонер мешкаю за адресою: вулиця маршала Рокосовського 23/16 мікр-р-н «Зелені, де народилась 1953 році Маю до Вас питання а саме 1 Чим займається тер-центр і скількі грошей знимають з доходу в городі  м. Новоград-Волинська на дії, які я не можу отримати – обслуговуюсь у тер.центрі. 2 які у мене зараз особисті дані, а саме реквізити. 3 Що я особисто можу зробити, для забеспечення моїх дітей, онуків та моїх знайомих, щоб вони не мали проблем з помилками в документах які видають держслужби…»

       Відповідь: Територіальний центр виявляє громадян, які знаходяться в складних життєвих обставинах, здійснює оцінювання їх потреб у соціальних послугах, визначає їх індивідуальні потреби, забезпечує якісне надання соціальних послуг та їх оцінку. Обслуговування установою здійснюється на підставі Закону України «Про соціальні послуги» та Державних стандартів. Дана жителька громади знаходиться на обслуговуванні територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Звягельської міської ради з 16.07.21р. і є отримувачем соціальних послуг: догляд вдома, соціальної реабілітації, натуральної допомоги. Згідно індивідуального плану та договору,  узгоджених з підопічною, відділенням соціальної допомоги вдома безкоштовно надаються наступні послуги: доставка води з джерела, косметичне прибирання, допомога в приготуванні напівфабрикатів, миття посуду, винесення сміття. Здійснюється відвідування соціальним робітником двічі на тиждень (відповідно медичного висновку лікарів та Державного стандарту догляду вдома). Компенсація коштів підопічним за послуги, які їм надаються, або  не надаються, законодавством не передбачена. Вищевикладена інформація, щодо функцій територіального центру, регулярно (не менше 1 р. на місяць), надається фахівцями,  безпосередньо, у територіальному центрі самій підопічній. Зазначена інформація є у відкритому доступі: на стендах установи, публікується у засобах масової інформації та у соціальних мережах. Територіальний центр знаходиться за адресою вул. Військової доблесті, 14, тел. (04141) 3-83-43,  3-87-00. Час роботи з 08:00 до 17:00, обідня перерва з 12:00 до 13:00, крім суботи і неділі. Щодо помилок у документах, в кожному конкретному випадку необхідно звернутися до конкретного органу чи установи, що видали ці документи.

Запитання від М.Кучерявої «Пане мер!!! На слуханнях в 2022р – ви привселюдно говорили, що 217 аптеки ніхто не буде зачіпати. сьогодні там все знищено! а ліки, які там виготовлялися пільговикам, тепер видають аж на болгарах. Чому ви так зробили? Адже в цьому центральному районі 10 аптек!!! Чому ж ви не довірили видачу пільговикам ліків в цих аптеках?? Ви це зробили по добру?? Адже там беруть ліки люди похилого віку! Хворі!!! Як так можна було вчинити?? Совість у вас є??? 2. Що саме планується в приміщенні 217 аптеки??Дайте відповідь!!!»

Відповідь: Комунальне Підприємство «Аптека № 217»  протягом року зазнало значної реорганізації. Протягом 2022-2023 року підприємство знаходися в скрутному фінансово-економічному становищі. Прибуткова частина падала, а видаткова не змінювалася. В березні 2023 року Звягельська міська рада набула права одноосібного власника, і це дало можливість впроваджувати заходи із збереження функціонування даного підприємства. В 2023 році було проведено ряд заходів для функціонування  комунального підприємства «Аптека № 217», а саме:

1. Відповідно до Програми розвитку та фінансової підтримки Підприємства  на 2022-2023 роки з бюджету міської територіальної громади виділено кошти в сумі 1 млн 500 тис. грн  на заробітну плату, придбання медикаментів та оплату комунальних послуг та 519 тис. грн на капітальний  ремонт приміщення.

2. Створення спостережної ради.

3. Проведення позапланового аудиту.

4. Проведення ремонтних робіт зі зменшенням площі використання по вул. Шевченка 29 (центральна аптека). Загалом це була 1005,5 м2.  Рішенням сесії для подальшої діяльності закладу залишаться 245,0 м2, а 760,5 м2 передано для діяльності центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю.

Враховуючи неможливість вчасного відпуску лікарських засобів пільговій категорії населення, щоб здійснювати безперебійний відпуск лікарських засобів на пільгових умовах – проведено конкурс на визначення аптечних закладів, які будуть цей відпуск здійснювати. Переможцем конкурсу визначено Аптеку № 6 (ТОВ «Нова Надія»), яка здійснює свою діяльність в місті за адресою вул. Дмитра Герасимчука, 2. Це єдиний аптечний заклад, який виконав умови конкурсу, а саме має ліцензію на пільговий відпуск медикаментів, зокрема і наркотичних та психотропних. Конкурс був проведений з дотриманням всіх вимог законодавства. Після завершення ремонту в «Аптеці №217» та  після отримання нею  відповідних  ліцензій, розглядається можливість відновлення  пільгового відпуску медикаментів. Наразі вивчаємо питання щодо можливості забезпечити пільговий відпуск медикаментів ще в районі Залізничного вокзалу. Однак найбільшою перешкодою може стати брак коштів у бюджеті громади.

Чат-бот Гаряча лінія