Відзначення кращих фасіліті-менеджерів міста

6 Червня 2016, 1:46

2 червня 2016 року в місті Житомирі відбувся семінар-тренінг для енергоменеджерів та фасіліті-менеджерів «Енергоменеджмент, як ключовий елемент енергетичної політики» за сприяння Житомирської міської ради та проекту українсько-німецького міжнародного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах», в якому взяли участь представники відділу підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій Новоград-Волинської міської ради: Ірина Потопальська та Оксана Липська, а також методист ДНЗ №5 Оксана Романюк та секретар ЗОШ №10 Світлана Васильчук. Крім того, на заході були присутні фасіліті-менеджери з міст Житомира, Коростеня.

Відкрив захід Борис Пахолюк – заступник директора департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради, який привітав присутніх, закликав учасників до продуктивної роботи, окреслив основні теми навчального семінару. Та зауважив, що роль осіб, які відповідають за енергетичний моніторинг у закладах бюджетної сфери, як правило це завідувачі господарствами, надзвичайно важлива. Адже будь-який аналіз, прийняття управлінських рішень ґрунтується саме на первинних даних моніторингу. Від того на скільки відповідально кожен фасаліті-менеджер виконує свої функції, значною мірою залежить і якість прийнятих рішень керівництвом.

Клаус Хаарс, консультант проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» зазначив, що витрати на енергоресурси є тягарем для бюджету кожного міста, наголосив на важливості ролі енергоменеджерів та фасіліті-менеджерів в системі енергомоніторингу та їх ефективної взаємодії. Зазначив, що важливим є контроль за кількістю споживаної енергії, що в подальшому дає можливість аналізу даних для усунення певних недоліків та оптимізації енергоспоживання. Крім того, відмітив, що важливим елементом є ефективна організація навчання з використання інформаційної системи енергомоніторингу (ІСЕ) серед фасіліті-менеджерів міст.

В ході семінару-тренінгу провідні аналітики ТОВ ФІАТУ Олексій Гнатенко та Наталія Криштопа ознайомили присутніх з практичними аспектами використання бази системи енергетичного моніторингу, зокрема процесом внесення даних до системи та усунення типових помилок, що трапляються у процесі роботи з системою.

На останок міський голова міста Житомира Сергій Сухомлин вручив подяки та цінні призи (лампи нового покоління), найкращим фасіліті-менеджерам серед міст-партнерів Житомирського консорціуму, серед яких були і представники міста Новограда-Волинського: методист ДНЗ №5 Оксана Романюк та секретар ЗОШ №10 Світлана Васильчук. До нагороди фасіліті-менеджерів рекомендували фахівці ТОВ ФІАТУ, які на основі проведеного аналізу заповнення ІСЕ відзначили два заклади. Фасіліті-менеджери ЗОШ №10 та ДНЗ №5 вирізняються системністю внесення даних до ІСЕ та їх повнотою, що дозволяє мати розгорнуті звіти з енергоспоживання.

 

Відділ підтримки муніципальних ініціатив

та інвестицій міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія