Відзначили переможців відкритого конкурсу малюнків «Палітра Лесиного краю»

28 Липня 2023, 17:22

В рамках «Лесиних джерел» – 2023 за результатами відкритого конкурсу малюнків «Палітра Лесиного краю» відбулася виставка робіт образотворчого відділення Школи мистецтв та урочисте відзначення переможців за участі заступниці міського голови Наталії Борис та начальник управління культури і туризму Олександра Широкопояса.

????Конкурс за ініціативи міської ради та управління культури і туризму в м. Звягель проводиться вчетверте. Засновником та організатором Конкурсу є управління культури і туризму та управління освіти і науки Звягельської міської ради, Звягельська школа мистецтв.
????Цьогоріч конкурс «Палітра Лесиного краю» проводиться в рамках відзначення 152 річниці від дня народження Лесі Українки, 174 річниці від дня народження Олени Пчілки та 154 річниці від дня народження Михайла Косача (Обачного).
????Оскільки участь в конкурсі розрахована переважно на дітей шкільного віку, метою даного заходу є формування у підростаючого покоління інтересу до творчості Лесі Українки та членів її величного сімейства через зображення на папері літературних образів та композицій, повʼязаних з поетичною, літературною, громадською та науковою діяльністю членів родини Косачів, а також зміцнення національної свідомості та патріотизму.
????Участь у конкурсі малюнків цього року взяли 25 здобувачів освіти міста, серед яких учні Гімназії №3, Гімназії №9 та Звягельської Школи мистецтв. Всі учасники разом зі своїми наставниками-педагогами у творчих роботах проявили інтерес до життя та літературної спадщини Лесі Українки, Олени Пчілки, членів сімʼї Косачів, вшанували традиції українського народу, підкреслили цінності національної української культури, відобразили історію рідного краю.
????На виставці представлені кращі малюнки учасників і переможців міського відкритого конкурсу «Палітра Лесиного краю» 2023 року.
У І віковій групі 8-12 років:
????3 місце – здобула Висоцька Злата, учениця Звягельської школи мистецтв, викладач Олена Осадчук за творчий малюнок «На пагорбах Грузії»;
????2 місце – посіла Кисіль Анастасія, учениця Гімназії №9 3вягельської міської ради, викладач Лариса Федорчук за живописну композицію «Леся завжди з нами».
????1 місце – за висновками членів журі отримала Шкабара Сніжана, учениця школи мистецтв, викладач Ольга Шкабара за малюнок з назвою «Ой, вишеньки-черешеньки» до однойменної поезії Лесі Українки.
????За особливу старанність і творчу наполегливість, проявлену під час підготовки до участі в конкурсі малюнку «Палітра Лесиного краю» Грамотою і памʼятним сувеніром нагороджується учень Гімназії №3 Степаненко Петро, викладач Тетяна Цибульська.
У ІІ віковій групі 13-17 років:
????3 місце – отримала Диняк Анна, учениця Гімназії №3, викладач Тетяна Цибульська, за малюнок ілюстрацію до твору з віршованої збірки Олени Пілки «Дивна хатка»;
????2 місце – посіла Мельник Єлизавета, учениця школи мистецтв, викладач Олена Романюк за малюнок «Стояла я і слухала весну» до однойменної поезії Лесі Українки;
????1 місце – журі одноголосно віддало випускнику Звягельської школи мистецтв 2023 року Ярославу Прокоповичу-Примаковському, викладач Ольга Шкабара за неперевершене зображення історичного серця міста – Звягельської Фортеці.
????За проявлений творчий пошук, цікаву художню техніку та власний художній погляд нагороджується учениця Звягельської школи мистецтв Мянівська Вероніка, викладач Олена Бондаренко.

Організатори і члени журі міського відкритого конкурсу малюнків «Палітра Лесиного краю», присвяченого творчості Лесі Українки та родині Косачів безмежно вдячні всім учасникам за кропітку працю, художній погляд, за проявлений патріотизм, за проявлений інтерес та підтримку національних культурних традицій, креативні малюнки і небайдужість до мистецтва. Бажаємо творчого зростання, успіхів, щасливого життя в мирній Україні!

Школа Мистецтв

Образотворче відділення Звягельської школи мистецтв

Управління культури і туризму Звягельської міської ради Управління освіти і науки Звягельської міської ради

Чат-бот Гаряча лінія