Військовослужбовців Новоград-Волинського військового гарнізону привітали з нагоди Дня Збройних Сил України

5 Грудня 2017, 8:08

Щороку, 6 грудня, українська спільнота вшановує своїх оборонців – тих, хто обрав за професію військову справу. 26 років тому було розпочато новітню історію армії незалежної України – Верховна Рада прийняла Закони «Про оборону України» та «Про Збройні Сили України». Саме з 1991 року дата 6 грудня увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.

Напередодні всенародного свята, 4 грудня 2017 року, з цієї нагоди у Новограді-Волинському відбулись урочистості. Участь у яких взяли керівництво міста та району, військовослужбовці Новоград-Волинського військового гарнізону, волонтери, громадськість, рідні та близькі героїв сьогодення, представники ЗМІ. Усіх разом у Гарнізонному Будинку офіцерів, де і відбувся захід, зібрало почуття шани до українських захисників. Це відчувалось в атмосфері, яка утворилась на початку урочистостей – під час спільного виконання Державного Гімну України.

Зі сцени лунали щирі слова привітань воїнам української армії, у яких звучала впевненість, що українські Збройні Сили розвиватимуться з року в рік та надалі надійно стоятимуть на варті незалежності і територіальної цілісності України. Добрі слова звучали і на честь волонтерів.

Міський голова Віктор Весельський у своєму виступі підкреслив, що сьогодні Збройні Сили мають посідати центральне місце в загальній системі безпеки держави. А також наголосив, що нове покоління військовослужбовців потребує особливої уваги держави і суспільства. «Згідно з Указами Президента України, за Новоград-Волинською міською радою у лютому 2016 року було закріплено військову частину А 3814 та додатково з серпня 2017 року – військову частину А 2925. Відповідно до прийнятої рішенням міської ради Програми шефської допомоги на 2016-2017 роки, з міського бюджету на проведення капітального ремонту казарм військової частини А 3814 у 2016 році було виділено 200 тисяч гривень. У 2017 році на забезпечення потреб частини з міського бюджету надано субвенцію у розмірі 280 тисяч гривень. Також у місті втілюються в життя прийняті рішення міської ради щодо: виділення земельних ділянок учасникам АТО; звільнення від плати за харчування дітей учасників АТО в дитячих дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах; надається пільга учасникам бойових дій на проїзд у міському транспорті; виділяються кошти на закупівлю путівок для оздоровлення дітей учасників бойових дій; за рахунок коштів міського бюджету учасникам АТО постійно надається матеріальна допомога» – зазначив очільник міста.

Також Віктор Леонідович висловив щирі співчуття родинам загиблих героїв-земляків. Так, місто Новоград-Волинський з початку проведення антитерористичної операції втратило 45 патріотів – кращих синів України, подвиг яких вічно залишиться у пам`яті новоград-волинців та всього українського народу.

«Віддаючи данину шани загиблим героям, 23 травня у нашому місті було відкрито пам’ятний знак Небесній сотні та загиблим учасникам АТО. Ініціаторами встановлення якого були – учасники АТО, громадська організація «Новоград-Волинське відділення «Всеукраїнського союзу ветеранів АТО» та Новоград-Волинський міський осередок Всеукраїнського братства ОУН-УПА імені генерала Романа Шухевича – Тараса Чупринки. Кошторисна вартість даного об’єкту становила 252 тисячі 700 гривень. На ці цілі протягом 2016-2017 років з міського бюджету були передбачені відповідні кошти. 23 серпня біля Меморіалу пам′яті загиблим учасникам АТО ми разом відкривали, на жаль, сьому стелу пам’яті воїнам місцевого військового гарнізону. 13 жовтня на території Свято-Михайлівського собору було відкрито пам’ятний знак воїнам, які віддали життя за волю України. Встановлення якого стало можливим за сприяння Національного Корпусу та Цивільного корпусу «Азов», а також Новоград-Волинського осередку Всеукраїнського Братства ОУН-УПА» – зауважив міський голова.

Окрему подяку Віктор Весельський адресував волонтерам, всім тим, хто долучився до того, щоб зберегти життя солдатам на фронті, у шпиталях, хто підтримує родини військовослужбовців, які перебувають в зоні бойових дій, і не полишає родини загиблих. А також побажав захисникам та їх рідним мирного неба над головою, міцного здоров’я, добробуту, стійкості духу, нових звершень та успіхів у благородній справі служіння народові заради миру і процвітання нашої держави.

До вітальних слів приєдналась секретар міської ради Олена Пономаренко, яка висловила слова глибокої вдячності українським воїнам, які ризикуючи власним життям, щодня з честю і гідністю виконують свій громадянський та військовий обов’язок, героїчно виборюючи вільне і незалежне майбутнє українців. А також підкреслила величезну роль волонтерів у справі захисту України, які відразу прийшли на допомогу нашим військовим та сприяли відновленню боєздатності армії.

З нагоди відзначення 26-ї річниці Збройних Сил України військовослужбовці та волонтери отримали Почесні грамоти міської ради, подяки міського голови, нагороди від обласної державної адміністрації, районної державної адміністрації та районної ради.

Учасники урочистостей вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя в ім’я свободи України, мужньо захищаючи рідну землю, та вклонилися подвигу всім, хто несе військову службу в зоні АТО, за відданість українському народу та незламну силу волі.

На завершення офіційної частини на військових чекав чудовий подарунок – виступ Національного президентського оркестру України, який зміг донести до новоград-волинців святковий настрій та незламність українського духу.
Безперечно, концертна програма під керівництвом художнього керівника, народного артиста України Анатолія Молотая та диригента – заслуженого діяча мистецтв України Сергія Золотарьова сподобалася глядачам, які щедро аплодували артистам за незабутні хвилини спілкування зі справжнім мистецтвом.

 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія