Вільні творити майбутнє!

12 Серпня 2022, 9:18

 

День молоді – це свято тих, хто змінює світ. Це свято тих, за ким майбутнє. Це свято «сходу сонця нашої держави».

Молоді люди – це важлива соціальна група, за якою стоїть велика відповідальність. Молодь виконує в суспільстві важливу функцію зміни поколінь, бере безпосередню участь у перетворенні всіх сфер життєдіяльності соціуму.

В Україні День молоді відзначали в останню неділю червня, але дата змінилася. Причина – ініціатива молодіжних рухів, організацій України та підтримка інтеграції української молоді до європейської спільноти. З 2022 року ми відзначаємо це свято разом із усім світом – 12 серпня.

Для української молоді цей день є дуже особливим. Цьогоріч наша молодь зустрічає його в стані війни з одвічним та історичним ворогом України, в часи нових визвольних змагань української нації за існування, в часи війни з росією. Найкращі представники молодої генерації українців зустрічають цей день зі зброєю в руках по всій території України, у волонтерських центрах по всьому світу, в технічних лабораторіях за винаходами новітніх розробок для ефективного знищення ворогів нашої нації, виборюючи власне право на існування, відвойовуючи територію нашої держави – України.

Виходячи з коливань нашої непростої історії можна легко прослідкувати вирішальний вплив молоді на здобуття, формування, обстоювання інтересів Української держави. Українська молодь неодноразово ставала рушієм дієвих змін в нашій минувшині та нашому сьогоденні. Саме наша молодь першою виходила на Майдани, саме наша молодь першою йшла на фронт боронити добробут українців, саме наша молодь відновлювала, захищала та популяризувала нашу культуру та традиції, відсікала з нашої свідомості все вороже та приносила «свою правду», як писав Кобзар.

Отож, саме зараз віхи історії знову спонукають молодь брати відповідальність за майбутнє України в свої руки, брати відповідальність за життя та добробут майбутніх поколінь, змінюватись самим і змінювати все навколо. Настав той час коли варто і треба реалізувати «Заповіт» Шевченка, і нарешті перерости з народу в націю. Саме це є найважливішим викликом для нашої молоді, який вона реалізує в найближчий час.

 

Володимир Ліберда, директор Молодіжного центру управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради

Чат-бот Гаряча лінія