Візит до поліклініки консультативно-діагностичної допомоги: як потрапити до вузького спеціаліста

25 Серпня 2020, 8:18

З 1 квітня 2020 року в Україні розпочався другий етап медичної реформи і вузькі фахівці – ендокринологи, гастроентерологи, отоларінгологи та інші спеціалізовані лікарі можуть прийняти пацієнта тільки за елекронним направленням сімейного лікаря або терапевта (педіатра).

Щоб безкоштовно потрапити до вузького спеціаліста пацієнт повинен спочатку отримати електронне направлення від лікаря первинки або лікаря, який спостерігає хворого. Екстрена медична допомога надається безоплатно всім незалежно від наявності декларації.

На практиці це означає, що коли ви приходите до поліклініки КДД і хочете потрапити до вузького спеціаліста, не можна просто зайняти чергу. Лікар вас не прийме без електронного направлення через те, що змінився принцип оплати роботи вузьких спеціалістів.Тепер поліклініка консультативно-діагностичної допомоги безкоштовно обслуговує тільки тих, хто має підписану декларацію із сімейним лікарем чи терапевтом (педіатром для дітей).

Тому спочатку потрібно записатися на прийом до свого сімейного лікаря, з яким ви уклали декларацію.

Сімейний лікар, терапевт чи педіатр, після огляду та обстеження буде вирішувати: дати вам направлення до вузького спеціаліста чи ні, або прийме рішення – полікувати вас самостійно. У разі, якщо сімейний лікар вирішить направити вас до вузького спеціаліста, то він може самостійно записати пацієнта на прийом, обравши вільну дату та час. Так зникає проблема стояти в черзі за талончиком у реєстратурі поліклініки КДД. Тобто сімейний лікар повинен мати доступ до електронної програми. Ідея хороша, але на практиці не всі сімейні лікарі можуть чи вміють це робити. І не всі пацієнти знають про такі можливисті сімейного лікаря.

Якщо у вас немає декларації із сімейним лікарем, то ви не той пацієнт, за яким ходять гроші. У такому разі можна отримати платну консультацію лікаря. Це законно. У медзакладі в найближчий час будуть чітко затверджені розцінки, а сплачувати за медпослугу пацієнт має через касу й отримати чек.

Програма державних гарантій передбачає, що без направлення від сімейного лікаря всі громадяни України можуть потрапити до:

• психіатра;

• нарколога;

• стоматолога при гострих станах;

• гінеколога чи акушера;

• лікаря ,у якого людина вже лікувалася за направленням сімейного лікаря чи терапевта (педіатра), але потребує подальшого лікування (хронічні хворі , які перебувають під медичним наглядом);

• самозвернення при невідкладному стані

У таких випадках лікування без направлення також оплачує держава.

Бажаємо вам з розумінням і увагою ставитися до свого здоров’я, вчасно проходити медичні огляди, вести здоровий спосіб життя, що сприяє підтримці фізичного і психічного добробуту, збільшенню тривалості активного життя людини.

Весельська Олена Миколаївна, заступник головного лікаря з поліклінічної роботи та ЕТН КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО»

 

Чат-бот Гаряча лінія