Візит фахівців реставраційного центру до Літературно-меморіального музею Лесі Українки

15 Грудня 2022, 9:11

У грудні Літературно-меморіальний музей Лесі Українки гостинно прийняв групу співробітників Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

Під керівництвом генерального директора ННДРЦУ Світлани Стрєльнікової художники-реставратори, науковці відділів кліматології та біологічних досліджень обстежили музейну колекцію та умови, в якій вона зберігається. Особливу увагу приділили родинним реліквіям Драгоманових-Косачів.

Вже в Києві за результатами ревізії вони складуть паспорти обстеження музейних предметів і визначать, які з них потребують першочергової реставрації.

Фахівці похвалили колектив музею за сумлінне ставлення до своїх обов’язків. Вони побачили добре укомплектовані фонди, упорядковану фондово-облікову документацію, чистоту і порядок на подвір’ї та в приміщенні закладу. Також передали спеціальні пакувальні матеріали та проконсультували щодо їхнього використання в умовах евакуації.

Програма допомоги музеям України, яку надає ННДРЦУ, здійснюється спільно із міжнародними партнерами – Міжнародним альянсом із захисту культурної спадщини в зоні конфлікту ALIPH (Швейцарія), Смітсонівським інститутом (США) та автотранстпортною компанією UBER.

Працівники музею дякують команді реставраційного центру, міжнародним партнерам за підтримку і допомогу у збереженні культурних цінностей.

Фото Олена Юрченко-Микита

Чат-бот Гаряча лінія