Власники житлових та нежитлових будівель зобов’язані встановити вузли комерційного обліку теплової енергії та питної води

27 Вересня 2017, 16:53

2 серпня 2017 року набрав чинності Закон України № 2119-УІІІ від 22.06.2017 «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Згідно з документом до 02 серпня 2018 року всім юридичним особам (власникам нежитлових будівель) необхідно встановити вузли комерційного обліку теплової енергії та питної води на межі майнової належності в кожній точці приєднання до зовнішніх інженерних мереж (ст.3 п.2 Закону), для житлових будівель термін встановлення лічильників продовжено до 02 серпня 2019 року.

Питання впровадження зазначеного Закону на місцевому рівні 26 вересня заступник міського голови Віктор Андрійович Шалухін обговорив з директором КП міської ради «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» Людмилою Михайлівною Тодорович, заступником начальника КП міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Олександром Анатолійовичем Колесником і головним спеціалістом відділу бухгалтерського обліку та звітності управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради Іриною Олександрівною Собченко.

За повідомленням директора КП міської ради «Новоград-Волинськтеплокомуненерго», із 162 будинків житлового фонду (ОСББ міста) лічильники обліку теплової енергії встановлено у 137, ще у 25 будинках немає можливості встановити лічильники, оскільки вони не мають підвальних приміщень. Крім того, наразі необхідно встановити такі лічильники в 17 установах бюджетної сфери та в 14 інших споживачів.

Як наголосив заступник начальника КП міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», з 2 серпня 2017 року діє заборона на приєднання житлових і нежитлових будівель до зовнішніх інженерних мереж без оснащення вузлами комерційного обліку. За порушення цього Закону передбачено штрафи.

Отож, за результатами обговорення заступник міського голови Віктор Шалухін доручив керівникам комунальних підприємств надіслати письмові повідомлення споживачам про обов’язковість встановлення вузлів комерційного обліку споживання теплової енергії та питної води, а також зобов’язав комунальні підприємства розробити календарний план, в якому визначити черговість дій з впровадження у місті Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Крім того, вирішено надіслати офіційний лист Віце-прем’єр-міністру України, Міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадію Зубку для отримання роз’яснення щодо чіткого механізму та порядку фінансування впровадження зазначеного Закону на місцевому рівні.

 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія