Водні ресурси Звягельської громади: актуальна інформація

3 Січня 2023, 15:43

У відповідь на запити жителів громади щодо стану річок Звягельщини повідомляємо:

В поточному році було створено робочу групу щодо вивчення джерел забруднення річок Случ та Смолка. Проведено обстеження річок з Случ та Смолка з відбором лабораторних проб для виявлення джерел забруднення (біологічне споживання кисню, хімічне споживання кисню та бактеріологічний аналіз води). За результатами досліджень встановлено невідповідність вимогам Наказу МОЗ України №721 від 02.05.2022 «Гігієнічні нормативи якості води водних об’єктів для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення». Причинами виникнення даних забруднень є ознакою потрапляння до річок несанкціонованих каналізаційних скидів з домогосподарств, відходів тваринництва тощо.

Інспекцією благоустрою міської ради було встановлено 2 порушення несанкціонованих скидів, складено протоколи та притягнуто до відповідальності.

Міською радою подано проектну заявку для отримання міжнародного гранту «Відродження та поліпшення екологічного стану річки Случ». Постійно проводиться робота із залучення іноземних інвестицій для проведення очистки річки.

Вивчається досвід інших міст України по проведенню аналогічної очистки річок. Зібрана інформація буде врахована при розроблені проектно-кошторисної документації в майбутньому.

Хотілося б зауважити, проведення робіт з очистки річок це доволі довготривалий та недешевий проект, який потребує залучення спеціальної техніки та кваліфікованих фахівців.

У зв’язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України використання коштів з місцевого бюджету здійснюється в установленому законодавством порядку та в певній черговості, відповідно до Постанови КМУ №590 від 09.06.2021 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану».

Враховуючи реалії сьогодення, до закінчення воєнного стану в Україні, ми не маємо змоги оплатити роботи навіть по розробленню ПКД.

Наразі, за можливості плануються роботи:

– з розроблення робочого проєкту «Реконструкція та розчистка річки Случ, яка протікає на території Звягельської міської територіальної громади» (очищення та укріплення берегів, чистка дна річки та ін.).

Для виготовлення проєктно-кошторисної документації необхідно провести:

інженерно-вишукувальні роботи (гідрологічні,  гідрографічні та геодезичні роботи, геологічні вишукування);

оцінку впливу на довкілля (в складі оцінки впливу на навколишнє середовище буде розроблений звіт з оцінки впливу на довкілля, проведення громадського обговорення та отримання висновку з оцінки впливу на довкілля про провадження планової діяльності складання звіту з оцінки впливу на довкілля, що є необхідною умовою для позитивного висновку експертизи яку проводять компетентні органи);

розробку проєктно-кошторисної документації з проходженням комплексної експертизи.

Після виготовлення проєктно-кошторисної документації, проходження експертизи, отримання висновку оцінки впливу на довкілля, залучення інвестицій міжнародних організацій та розробки програми фінансування проекту, можна розпочинати роботи по очищенню річки відповідно до розробленої документації.

 

Управління житлово-комунального господарства та екології

Чат-бот Гаряча лінія