Волонтерський мистецький десант “Вiдсiч” у Звягелі

14 Квітня 2023, 8:53

13 квітня у Звягель завітав проєкт Волонтерський мистецький десант “Вiдсiч” – “Діти війни читають вірші про війну”

На сцені Палацу культури ім. Лесі Українки відбувся літературно-театральний перформанс.
Творчо обдаровані діти Звягеля, учасники місцевих театральних, вокальних та танцювальних колективів показали виставу, основану на віршах про війну.
Цей проект став продовженням Літературного конкурсу “Вiдсiч”, в рамках якого світ побачили вірші та проза, написані дітьми Житомирщини. Керівник режисерськоï групи вистави – Заслужений артист України Петро Авраменко, головний режисер Житомирського обласного українського музично-драматичного театру. Організатори проекту Волонтерський штаб Житомира та Громадська організація “Головна Сцена”
“Мета проекту – закарбувати відчуття і спогади дітей-свідків війни через літературну і театральну творчість, інтегрувати травматичну пам’ять вiйни через мистецтво, збагатити культурну спадщину в авторстві дітей і молоді, розвивати патріотичне виховання”, – пояснює Галина Чибуровська, голова Волонтерського штабу Житомира.
“Участь у літературно-театральному перформансi – це не лише спосiб творчого самовираження для дітей, але й можливість перепроживання травми війни і вивільнення ЇЇ через творчість. Мистецтво дозволяє прийняти, проявити та опрацювати ті емоції, які завмерли, заморозились всередині людини i людина за рiзних причин довгий час стримує в собі, не дає виходу”, – додає супроводжуючий психолог проекту Наталя Харитонова, практикуючий психолог вищої категорії, старший викладач Державного університету “Житомирська політехніка”.
Заступниця міського голови Наталія Борис подякувала організаторам та учасникам за чудовий захід, безмежно важливий для національно-патріотичного виховання молоді та вручила керівнику режисерськоï групи вистави Петру Авраменку подякуц міського голови за організацію та режисерську постановку мистецького проєкту «Відсіч» в Звягельській міській територіальній громаді.

Чат-бот Гаряча лінія