Впровадження механізму енергосервісних контрактів в громаді та кредит від Європейського інвестиційного банку

6 Листопада 2023, 10:08
Минулого тижня відбулася зустріч міського голови Миколи Боровця та секретаря міської ради Оксани Гвозденко з депутатським корпусом та головними розпорядниками коштів щодо впровадження механізму ЕСКО на об’єктах комунальної сфери та залучення кредитних коштів на енергоефективні заходи в громадських будівлях від Європейського інвестиційного банку.
Енергосервіс – це комплекс технічних та організаційних енергозберігаючих (енергоефективних) та інших заходів, спрямованих на скорочення замовником енергосервісу споживання та/або витрат на оплату паливно-енергетичних ресурсів та/або житлово-комунальних послуг порівняно із споживанням (витратами) за відсутності таких заходів. Суть концепції енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетних установ (шкіл, дитячих садочків, лікарень, університетів тощо) впроваджуються приватними інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО), а оплата здійснюється виключно за рахунок економії (скорочення витрат на споживання комунальних послуг та енергоносіїв), досягнутої в результаті здійснення енергоефективних заходів.
Присутні ознайомилися з потенційними об’єктами енергосервісу (чотири школи та два садочки). Експерти ПРООН напрацьовали пропозиції щодо таких енергоефективних заходів як встановлення індивідуальних теплових пунктів, балансування системи опалення, диспетчеризації та онлайн-моніторингу, заміні вікон, утепленні горища та утепленні фасаду.
У підсумку погодилися, що впровадження механізму ЕСКО в ЗДО № 6 та гімназії №9 буде найвигіднішим для громади оскільки на цих об’єктах планується провести комплексну термомодернізацію. Це дасть змогу скоротити витрати з бюджету на енергоносії, покращити умови перебування учнів та поліпшити естетичний вид будівель.
Серед іншого розглянули також пропозиції ПРООН щодо встановлення сонячної станції на одному з об’єктів КП «Звягельводоканал».
Розглянули також можливість отримання кредитних коштів від Європейського інвестиційного банку в рамках програми «Енергоефективнічть громадських будівель в Україні» длявпровадження комплексних енергоефективних заходів у поліклінічному та лікувальному корпусах КНП «Звягельська багатопрофільна лікарня» ЗМР та гімназії № 7.
Наступним кроком стане розробка та погодження відповідних рішень Звягельської міської ради щодо проведення енергосервісних закупівель, та підготовка пакету документів на погодження від Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства фінансів України щодо участі в програмі ЄІБ.
Чат-бот Гаряча лінія