Всесвітній день порозуміння з ВІЛ-інфікованими

29 Листопада 2019, 18:01

Всесвітній день порозуміння з ВІЛ-інфікованими щорічно відмічається 1 грудня з 1988 року. Його метою є підвищення глобальної обізнаності про ВІЛ/СНІД і демонстрація міжнародної солідарності перед пандемією.

ВІЛ-інфекція – хронічна інфекційна хвороба, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) та характеризується прогресуючим ураженням імунної системи. Синдром набутого імунного дефіциту (СНІД) – кінцева стадія ВІЛ-інфекції, що проявляється розвитком тяжких опортуністичних інфекцій (вірусних, бактеріальних, паразитарних) і/або злоякісних новоутворень. Запобігти прогресуванню хвороби може лише високоефективна  антиретровірусна терапія. Якщо ВІЛ-позитивна людина отримує антиретровірусні препарати   – вона може жити повноцінним життям, працювати, мати здорових дітей.

Розвиток епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Новоград-Волинському районі має ті ж закономірності, що й в цілому в Україні. З 2008 року зберігається тенденція до зростання статевого шляху інфікування. Зменшується частка людей, які вживають ін’єкційні наркотики, серед вз’ятих на облік ВІЛ-інфікованих. Як зазначено вище, домінує статевий шлях зараження (74,8%).

На 01.11.2019 року в області під медичним спостереженням перебуває 3613 ВІЛ-інфікованих осіб, в тому числі 2441 особа з діагнозом СНІД.

В Новоград-Волинському районі з 1995 року зареєстровано – 726 ВІЛ-інфікованих (місто – 513 чол., село – 213 чол.), з них у 274 хворих діагностовано СНІД, померло від СНІДу -149 осіб. В 2019 році виявлено вперше – 28 ВІЛ-інфікованих (для порівняння за аналогічний період 2018р – 24).

Необхідно відзначити, що ВІЛ-інфекція вражає найбільш працездатні та репродуктивні вікові групи населення. В цілому, на вікову групу 20-49 років припадає понад 90% усіх випадків ВІЛ-інфекції в області.

Нагадаємо, що  пройти обстеження на ВІЛ – інфекцію можна в кабінеті інфекційних захворювань, що знаходиться на першому поверсі інфекційного корпусу  КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО», тел.: 2-07-59 або в обласному центрі соціальної медичної допомоги м. Житомир, вул. Покровська 28. Обстеження на ВІЛ є безкоштовним, добровільним і конфіденційним.

В разі ризику інфікування ВІЛ (випадкового сексуального контакту, зґвалтування, травмування забрудненим предметом наприклад інфікованою голкою, лезом), для Вашої ж безпеки необхідно на протязі максимум 3-х діб, а краще на протязі першої доби звернутися в кабінет інфекційних захворювань, де лікар надасть Вам консультацію, проведе необхідне обстеження і у разі потреби призначають противірусне  лікування, яке попередить розвиток ВІЛ – інфекції.

Будьте обачні в своєму житті!

Віталій Хомович Корпач,
координатор за напрямком «Інфекційні хвороби»
КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО»

 

 

Чат-бот Гаряча лінія