Всеукраїнський культурно-туристичний хакатон «Заміксуй туризм у Звягелі»
У Звягелі відбувся захоплюючий та плідний Всеукраїнський культурно-туристичний хакатон під назвою «Заміксуй туризм у Звягелі», присвячений 175-річчю від дня народження видатної української письменниці Олени Пчілки.
Цей захід, який відбувся 10 травня, зібрав 40 учасників із провідних українських вишів, які разом з викладачами прибули до міста, щоб поглибити свої знання про історію та культуру Звягеля:
– Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського;
– Житомирський державний університет імені Івана Франка;
– Національний університет водного господарства та природокористування м. Рівне;
– Національний університет «Острозька академія»;
– Придніпровська державна академія будівництва та архітектури м. Дніпро;
– Державний університет «Житомирська політехніка».
Учасники хакатону мали можливість виконати завдання, спрямовані на вивчення історії міста, зокрема родини Косачів, та на ознайомлення з культурними та туристичними пам’ятками Звягеля. Вони також відвідали музеї та Звягельський замок, щоб краще зрозуміти спадщину цього унікального міста. Зокрема в музеї родини Косачів-Драгоманових гості могли долучитися до вечірньо-нічного квесту з родинними історіями Косачів. Учасники також відвідали Лесину оселю – Літературно-меморіальний музей Лесі Українки.
Під час хакатону напрацювали найрізноманітніші ідеї для збільшення туристичної привабливості Звягеля.
Розвиток туризму є надзвичайно важливим для громади, оскільки це сприяє залученню нових гостей міста та інвесторів, розвитку інфраструктури та популяризації культурних та історичних цінностей регіону.
Збереження пам’яті про минуле, вивчення історії та культури свого краю є ключовими аспектами для самосвідомості та самоідентифікації громадян.
Такі події, як культурно-туристичні хакатони, сприяють не лише освоєнню нових знань, але й формуванню почуття гордості за свою країну та бажанню долучитися до її подальшого розвитку.
Таким чином, Всеукраїнський культурно-туристичний хакатон у Звягелі став важливою подією, яка покликана поглибити знання про історію та культуру регіону, підтримати розвиток туризму та сприяти формуванню національної свідомості серед українців.
Нехай подібні заходи продовжують об’єднувати людей навколо спільної мети – збереження та просування культурної спадщини України.