Виклики та здобутки: як функціонувала сфера охорони здоров’я в 2022 році

23 Січня 2023, 17:34

Начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення Звягельської міської ради Алла Боришкевич20 січня 2023 року розповіла про підсумки роботи галузі у 2022 році під час прямого ефіру в мережі Facebook.

В ході трансляції Алла Боришкевич зазначила, що у 2022 році заклади охорони здоров’я Звягельської міської територіальної громади, завдяки налагодженій комунікації усіх ланок медичної допомоги, продовжували безперебійно працювати та надавати всі види медичної допомоги в умовах воєнного стану.

На разі в нашій громаді функціонує 4 заклади, які є комунальними підприємствами Звягельської міської ради (КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання», КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги», КНП «Новоград-Волинське міськрайонне стоматологічне  медичне об’єднання» та підприємство «Центральна міськрайонна аптека № 217» та 6 закладів обласного підпорядкування.

У 2022 році функціонування закладів охорони здоров’я забезпечувалося за рахунок коштів місцевого бюджету та доходів підприємств, від надання медичних послуг, роботу яких оплачує Національна служба здоров’я України відповідно до укладених договорів.

В 2022 році комунальними некомерційними підприємствами було укладено 26 пакетів медичної допомоги.

Підбиваючи підсумки роботи галузі охорони здоров’я, Алла Боришкевич зазначила, що протягом 2022 року КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» продовжувало надавати вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу в поліклінічних та стаціонарних умовах. Функціонувало 12 відділень стаціонарної допомоги. Загалом проліковано близько 10 500 хворих, прийнято 770 пологів, народилося 772 дитини (хлопчиків 376, а дівчаток 396). Вузькими фахівцями поліклініки консультативно-діагностичної допомоги проконсультовано близько 220 тис. пацієнтів з числа дорослого населення та 37 тис. дітей.

Лікарями відділення профілактики, які є госпрозрахунковими, за період 2022 року оглянуто близько 40 тис. осіб з числа підлягаючих категорій.

Медичні працівники діагностичного відділення продовжували забезпечувати проведення діагностики захворювань. Алла Петрівна зазначила, що на рівні КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» проводиться широкий спектр інструментальних методів діагностики: рентгенологічні  обстеження (зокрема і комп’ютерна томографія), УЗД органів черевної порожнини, щитоподібної залози, серцево-судинної системи, органів дихання, фіброгастроскопія, уретроскопія, бронхоскопія колоно- та ректороманоскопія, гістероскопія, артроскопія тощо. Всі інструментальні методи діагностики проводяться безкоштовно за умови наявності скерування від сімейного лікаря чи лікаря вузької спеціальності.

Не припинялось проведення оперативних втручань зокрема і в умовах раптового непередбачуваного вимкнення світла. Упродовж року виконано біля 3000 операцій, з них ургентні операції, які не можуть бути відтермінуванні 60%.

В КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» лікарями загальної практики – сімейними лікарями та педіатрами проводився щоденний прийом пацієнтів, консультації в телефонному режимі.

З профілактичною метою проводилися планові вакцинації, відповідно до затвердженого календаря щеплень МОЗ України і вакцинація від  COVID-19.

Аптеки нашої громади продовжували працювали за Державною програмою з реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки», яка дає можливість забезпечити лікарськими засобами пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом І-ІІ типів, бронхіальною астмою, психічними захворюваннями.

В 2022 році 244 особи з інвалідністю отримали допомогу в рамках Державної програми щодо забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації).

Також, за кошти місцевого бюджету в рамках Програми допомоги діткам на орфанні (рідкісні) захворювання в 2022 році 3 дітей, що страждають на фенілкетонурію, забезпечувались спеціальними лікувальними сумішами.

У 2022 році КНП «Новоград-Волинське міськрайонне стоматологічне  медичне об’єднання» надало допомогу  майже  37 000 пацієнтів, 10 000 з яких діти. Не зважаючи на умови воєнного часу, планову та невідкладну допомогу надавали безперебійно, забезпечували виклики на дому, у вихідні дні надавали ургентну допомогу лікаря стоматолога, проводили медичну комісію призовникам та військовозобов’язаним, здійснювали пільгове зубопротезування.

Начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення подякувала працівникам підприємства «Центральна міськрайонна аптека № 217», які в перші місяці повномасштабного вторгнення власними силами їздили по інших регіонах, щоб максимально задовільнити пацієнтів життєвонеобхідними ліками. І хоча спостерігалися певні труднощі щодо замовлення певних лікарських засобів для подальшого відпуску за пільговими і безкоштовними рецептами, у 2022 році було забезпечено відпуск лікарських засобів пільговим категоріям на суму 4 473,00, 00 тис.грн).

Також, Алла Боришкевич відзначила роботу відділу заготівлі крові та її компонентів, який в липні припинив своє функціонування. З січня по квітень 2022 року, завдяки небайдужим людям, які з перших днів війни вистоювали великі черги, щоб долучитися до здачі крові, було проведено майже 700 донацій. Пані Алла висловила щиру вдячність приватному підприємцю Ігорю Юшманову, який надав холодильник для зберігання крові, а після закриття відділу передав його на користування в КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО. Надалі для заготівлі крові, відповідно до графіку Обласного центру крові, в січні, серпні та листопаді в Звягельській міській громаді будуть працювати виїзні бригади.

Цього року заклади охорони здоров’я нашої громади брали учать в інвестиційних та грантових проєктах:

За сприяння ГО «ЕКО-клуб» в КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО» було встановлено сонячну станцію, кошти на яку було зібрано під час благодійного марафону в США.

КНП «ЦПМСД» взяли участь та отримали перемогу в трьох грантах: проект Юнісеф ГО «НУО In Touch Ukraine», проект USAID «Розширення обов’язків/повноважень медичних сестер», проект Юнісеф «Програма інтеграції універсально-прогресивної моделі патронажних візитів».

У 2022 році продовжувалося удосконалення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я. Завершено встановлення додаткової кисневої станції, розпочато капітальний ремонт відділення комплексної реабілітації, проведено поточні ремонти в інфекційному відділенні, укриттях поліклінічного та лікувального корпусах, встановлено металопластикові двері в лікувальному корпусі КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО», зроблено вхідну групу медичного пункту тимчасового базування с. Маковиці, ведено в експлуатацію ліфт в АЗПСМ с.Наталівка (відповідно пакету НСЗУ), проведено додаткове утеплення вікон та дверей АЗПСМ та медичних пунктів тимчасового базування, придбано генератори та обладнання.

Алла Боришкевич подякувала небайдужим жителям нашої громади, аптекам, громадським організаціям, іноземним партнерам, усім, завдяки яким була змога забезпечити, особливо в перші дні та місяці воєнного стану, лікарськими засобами військові частини, добровольчі формування, внутрішньо переміщених осіоб.

ЦПМСД та ТМО отримували також різноманітну гуманітарну допомогу із різних джерел: це і лікарські, технічні засоби, дитяче харчування,  медичне обладнання, інструменти, акушерські набори, деззасоби, антисептики, засоби індивідуального захисту, меблі, ліжка, та інші вироби медичного призначення.

Протягом 2022 року забезпечувалось надання медичної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Майже 6 000 осіб із числа внутрішньо переміщених отримали консультацію та медичну допомогу у сімейних лікарів, лікарів-педіатрів, оглянуті вузькопрофільними працівниками, отримали стоматологічну та стаціонарну допомогу. Особлива увага приділялася  вагітним із  числа ВПО. З метою надання соціально-психологічної підтримки та допомоги жінкам під час вагітності в умовах воєнного стану протягом липня-серпня реалізовувався медико-соціальний проєкт «З надією при надії».

Також за підтримки Новоград-Волинського фахового медичного коледжу проводилось навчання з питань тактичної, невідкладної медицини та інших питань медичної допомоги в умовах бойових дій. Загалом навчання пройшли майже 3000  жителів нашої громади.

На завершення Алла Боришкевич відповіла на запитання, які надійшли від глядачів та подякувала усім медичним працівникам, які несуть службу в Збройних Силах України, керівникам закладів охорони здоров’я, які забезпечують разом із своїми колективами безперебійну роботу з надання медичної допомоги жителям громади, керівництву громади та депутатам міської ради за підтримку комунальних закладів охорони здоров’я.

 

#Звягель

#Звягель_ВОЗМЗ

#Звягель_звіт_2022

 

Чат-бот Гаряча лінія