ВИКОРИСТАННЯ НЕЗАДЕКЛАРОВАНОЇ ПРАЦІ – ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА

5 Червня 2020, 16:26

05 червня 2020 року начальник відділу праці та соціально-трудових відносин департаменту праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської міської ради за участю представників поліції, пенсійного фонду, державної податкової служби, які входять до складу міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення провели рейд серед суб’єктів господарювання, що здійснюють підприємницьку діяльність на ринку «Урожай» у Новограді-Волинському.

В ході рейду здійснюється вивчення на предмет наявності юридичних документів для здійснення господарської діяльності – торгівлі.

Робочою групою встановлено, що ряд фізичних осіб здійснює торгівлю без дозвільних документів та трудових угод із найманими працівниками.

Підприємців проінформували про порядок здійснення підприємницької діяльності, а також про відповідальність у випадках використання роботодавцями незадекларованої праці.

«Використання незадекларованої праці веде до порушення прав людини, втрати працівником, зайнятим у «тіньовому» секторі економіки, трудових прав, державних соціальних гарантій, страхового стажу та гідних умов праці», – наголосили спеціалісти.

Відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпПУ, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.

Роботодавцям, було наголошено щодо законного оформлення трудових відносин з найманими працівниками, із виплати заробітної плати працівникам в повному обсязі та у встановлені терміни.

Лише додержання працедавцем трудового законодавства та законодавства про зайнятість гарантує стабільний прибутковий бізнес і дасть змогу уникнути непорозумінь із найманими працівниками і контролюючими органами.

Робота у даному напрямку буде продовжена.

Лілія Хрущ, директор департаменту праці та соціального захисту населення міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія