Багато мешканців Звягеля вважають, що вирубування є необґрунтованим. Вони наголошують, що дерева є важливим елементом міської екосистеми, вони очищають повітря, покращують мікроклімат і створюють затишну атмосферу.

Тетяна Букша: “А потім дивуємося, чому річка висохла, чому такі вітри у місті, чому влітку у пенсіонерів тиск, чому повітря важке … Нікого не покарають. А ми вже не доживемо, панове, до нового зеленого міста, на жаль, бо дерева – не буряки: не ростуть щосезону”.

Tetyana Drozdyuk: “Вирубка дерев на цій ділянці, де буде аж три (сміюся) смуги руху – епічна. Коли стоїш біля медколеджу – бачиш хто виходить з “Добрині”. Дуже тішить, що можна буде вийти на вулицю ввечері і на повні легені вдихнути вихлопних газів від машин. Скоріше б вже”.

Коментар влади

Начальник управління житлово-комунального господарства та екології Олег Годун: “Я розумію, що це питання викликає занепокоєння у багатьох мешканців, зокрема щодо впливу на екологію та комфорт проживання. Хочу запевнити, що вирубування дерев проводиться лише в крайніх випадках, коли вони аварійні та становлять загрозу для людей або інфраструктури. Ми розуміємо, що дерева є важливим елементом міської екосистеми. Більше того, управління постійно стежить за тим, хто і що рубає, надаючи відповідні дозволи після детального обстеження. Також найближчим часом проведемо інвентаризацію всіх дерев у місті, щоб знати, в якому вони стані.

Тепер щодо капітального ремонту і вирубування. На території міста у межах капітального ремонту доріг на місці зрізаних дерев планується висадження нових, зокрема кленів і грабів: вул. Івана Мамайчука – 63 дерева, вул. Анни Ярославни – 43, вул. Гетьмана Сагайдачного – 30 дерев.
Рішенням міської ради цього року на придбання декоративних дерев для озеленення місць загального користування виділено 713 500 грн. Після проведення процедури закупівлі комунальним підприємством Звягельської міської ради “Звягельсервіс” укладено договір на суму 697 500 грн.

Згідно з договором передбачені постачання та висадження таких декоративних дерев:

  • вишня (сакура) дрібнопильчата “Канзан” – 15 шт.;
  • магнолія – 40 шт.;
  • клен гостролистий “Роял Ред” – 100 шт.;
  • клен гостролистий “Глобозум” – 56 шт.;
  • катальпа – 12 шт.;
  • граб звичайний – 200 шт.

Цьогоріч посадили 52 декоративні дерева. Залишок планується посадити восени при сприятливих погодних умовах у різних мікрорайонах міста, в тому числі 16 дерев на вулиці Замковій.

Запевняю, ми робимо все лише в інтересах безпеки людей та інфраструктури. Сподіваємося на розуміння і підтримку звягелян”.

Матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в межах проєкту міжнародної організації Internews Network

Матеріали novograd.city