«Високе світло імені і слова»

26 Лютого 2019, 18:16

З нагоди вшанування 148-ї річниці від дня народження  Лесі Українки  22 лютого 2019 року в центральній міській  бібліотеці імені Юрія Ковальського відбулись  літературні читання творів поетеси «Вічний живий голос». Вірші Лесі Українки читали вихованці та вчителі Палацу дітей та молоді.

22 лютого на гостину до центральної дитячої бібліотеки ім. Олени Пчілки завітали вихованці ДНЗ №2 групи «Cонечко» на поетичну годину «Коротке, ніжне, чисте ймення – Леся, що стало Українкою для нас». Діти дізналися багато нового про життя та творчість відомої поетеси, нашої славетної землячки, адже Леся жодного дня не сиділа за шкільною партою, не відповідала біля дошки, не бігала з ровесниками гучними коридорами, її учителями були мати, батько, книги і життя.  Діти натхненно і проникливо читали її вірші; всі разом співали пісеньку «Вишеньки»; втілювались в образ Лукаша, граючи на сопілці; з цікавістю переглядали відео презентації, мультфільм «Біда навчить» за казкою Лесі Українки; ознайомилися з книжковою виставкою «Дзвінка струна Лесиного слова».

Працівники бібліотеки-філії №3 спільно з учителькою образотворчого мистецтва Лавренюк Ольгою  Петрівною для  учнів 6-х класів ЗОШ №10 провели літературно – мистецьку годину «Леся Українка і Олена Пчілка – вічні берегині України»  Діти поринули у світ чарівної музики, живого українського слова і прекрасної лірики,  щиро декламували поезію Лесі Українки і Олени Пчілки, переглянули відео презентацією «Родинне життя Косачів», буктрейлер «Твори Олени Пчілки», брали  активну участь  у конкурсі малюнків «Олена Пчілка – очима дітей» та майстер-класі  «Весна – красуня, чарівниця».

В  бібліотеці – філії №2 для дітей  з  учнями 5-А класу ЗОШ №6 провели  поетичний вернісаж «Славить країна дочку Прометея».  Бібліотекарі розповіли дітям  про життя і творчість видатної поетеси. Виразно прозвучали поезії у виконанні читачів бібліотеки. Також усі присутні ознайомилися з виставкою-панорамою «Твоєму йменню вічно пломеніти»,  переглянули уривок з фільму «Лісова пісня» за сюжетом славнозвісного твору Лесі Українки.

25 лютого  до бібліотеки-філії №5 для юнацтва  завітали учні 6-го класу ЗОШ №3 на  літературний вернісаж «Дзвінка струна Лесиного Слова».  Діти вже  багато знають  про  Лесю Українку, та в котре торкнулися більш ширше її життєвого шляху та творчості. Затамувавши подих, переглянули  відеофільм  «Без надії сподіваюсь!». Життєвий подвиг Лесі Українки буквально вражає: переборюючи важку недугу, вона спромоглася на колосальні літературні твори. Виразно прозвучали поезії у виконанні учнів. Підсумком заходу стала міні-вікторина «Чи знаємо ми Лесю Українку?». Приємно, що всі учасники  правильно відповіли на всі запитання.

Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот.  Адже її  твори надихають, додають сил та впевненості у собі.  Тож будемо самі вчитися і  вчити наших  дітей терпінню, вірі, любові і надії у нашої неповторної Лесі.

 

Чат-бот Гаряча лінія