ВИСТАВКА ПРО ПРИЧИНУ ГЕНОЦИДІВ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

24 Листопада 2023, 9:50

25 листопада – це День підтримки спільної пам’яті, яка об’єднує українців у боротьбі проти агресії росії. Краєзнавчий музей запрошує переглянути виставку «Голодомор: нищення ідентичності», і у такий спосіб долучитися до Дня пам’яті жертв Голодоморів.

Геноцид – це поєднання грецького «рід», «народ» і латинського «вбивати». Термін створив і пояснив Рафал Лемкін: «Геноцид не обов’язково означає негайне знищення нації, крім випадків, коли здійснюються масові вбивства всіх представників нації. Він означає дії, спрямовані на руйнування основ життя національних груп з метою їхнього знищення».
Основою життя на території сучасної України завжди було хліборобство, тому для нас росія винайшла особливий вид геноциду – голодомор.
У 1932-1933 рр. на окупованій більшовиками Україні було вчинено один із найбільших злочинів в історії людства. Головний його організатор – Йосип Сталін -, мав на меті не допустити виходу України зі складу СРСР.
Комуністичний режим знищив українських хліборобів – носіїв традицій, звичаїв, мови і культури. Геноцид був спрямований проти української інтелігенції, української церкви, проти кожного носія української ідентичності.

За телефоном 067 300 44 54 можна замовити екскурсію, яка включає розповідь про голодомор у нашому місті.

Детальніше про екскурсію на сторінці Краєзнавчий музей міста Звягеля

Чат-бот Гаряча лінія