Виступ Новоград-Волинського міського голови під час Форуму депутатів місцевих рад партії „Блок Петра Порошенка „Солідарність“

15 Грудня 2015, 7:12

12 грудня 2015 року у м. Київ відбувся Форум депутатів місцевих рад партії „Блок Петра Порошенка „Солідарність“. Захід відбувся під головуванням Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, Київського  міського голови Віталія Кличка, лідера парламентської коаліції від фракції партії „БПП „Солідарність“ Юрія Луценка та за участі представників місцевих рад з усіх регіонів України. Від міста Новоград-Волинський участь у Форумі взяли міський голова Віктор Весельський, секретар міської ради Олена Пономаренко та члени міської та районної партії „БПП „Солідарність“.

„На Форум прибули понад три із половиною тисячі представників місцевих органів влади з усієї України. А загальна кількість депутатів, обраних від партії, перевищує 9 тисяч“ – повідомив, підбиваючи підсумки виборчої кампанії, керівник Центрального виборчого штабу партії Ігор Кононенко.

В ході Форуму обговорювалося питання втілення реформи децентралізації та творення нової якості місцевої влади, яка стане головним післявиборчим завданням для депутатів рад усіх рівнів. З даного приводу від імені громади перед присутніми виступив міський голова м. Новоград-Волинський Віктор Весельський – єдиний в Україні, хто за підсумками виборів 25 жовтня 2015 року пройшов і на посаду міського голови (54,12% голосів виборців), і як депутат до міської ради та як депутат до обласної ради.

До уваги новоград-волинців виступ Новоград-Волинського міського голови Віктора Весельського: „Вітаю всіх!!! Вельмишановний пане Голово Верховної Ради України!!! Шановні депутати місцевих рад всіх рівнів від „Блока Петра Порошенка „Солідарність“.

Згідно Закону України „Про місцеві вибори“, підписаного Президентом України 14 липня 2015 року, 25 жовтня 2015 року, відбулися місцеві вибори до місцевих рад усіх рівнів. Закон визначив основні засади організації та порядку проведення виборів депутатів усіх рівнів і сільських, селищних та міських голів.

Мене обрали на Житомирщині Новоград-Волинським міським головою більше 54 % виборців, а також обрали депутатом міської та обласної рад. Чому мене обрали? По перше, я не купував виборця; по друге, я не підкупляв ДВК, МВК; і по третє – основне, – за 17 років роботи у м.Києві в центральних органах влади, незалежно від посади, я не відмовив ні одній простій людині, що стосувалося медичної допомоги!!!

Я вдячний виборцям, а також „Блоку Петра Порошенка „Солідарність“ за їх правильний вибір. Це висока довіра виборців, які через 17 років після мого повернення з Києва надали мені кредит довіри на 5 років.

Завдяки Президенту України ми розпочинаємо побудову нової та ефективної системи місцевої влади.

Її три складові мають стати основою:

Перше – передача повноважень з центру на місця;

Друге – забезпечення органів місцевої влади необхідними ресурсами, в першу чергу, фінансовими;

Третє – контроль за діяльністю місцевої влади з боку громади.

Хочу наголосити, що  децентралізація влади – це не просто передача влади на місця, не просто перерозподіл бюджету – з центру до громади, це перш за все, має бути нова якість самої влади, яка має  стати доступнішою та  прозорішою!

Я, як новообраний Новоград-Волинський міський голова, після обрання провів громадські слухання, на яких були обговорені громадою міста всі кандидатури, бажаючих стати моїми заступниками. Цього вимагали виборці і це вірно. За результатами громадських обговорень, на конкурсній основі були обрані та затверджені на засіданні сесії – перший та чотири заступники і керуючий справами виконавчого комітету міської ради.

Мої першочергові кроки, як міського голови: забезпечити виконання статті 3 Конституції України, якої передбачено, що людина, її життя та здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Це означає:

По перше – кожна копійка місцевого бюджету буде витрачатися тільки на суспільні потреби і під пильним оком громади;

По друге – закупівлі за кошти місцевого бюджету будуть відбуватися прозоро, усі документи  у вільному доступі он-лайн;

По третє – громада має вирішити, які пріоритети вона має сьогодні, на 2016 рік, і що ми будемо робити протягом наступних 5 років;

Четверте – влада міста стимулює розвиток підприємництва і створення робочих місць, а громада стає активним учасником цих процесів;

П’яте – міський голова пропонує, а громада обговорює розвиток закладів соціальної інфраструктури, тобто дитячі дошкільні навчальні заклади та школи, медичні заклади та заклади культури, розвиток фізичної культури та спорту,  тощо;

Шосте – адміністративні послуги мають бути максимально спрощені та наближені до простих людей. З цією  метою Центр надання адміністративних послуг у місті Новоград-Волинський плануємо перевести в приміщення „Укртелекому“, який за своїми стандартами буде відповідати аналогічно створеному у місті Вінниця;

Сьоме – місцева влада має звітувати перед громадою про всі свої прийняті  рішення, що ми розпочали робити.

І останнє – громаді потрібно надавати право порушувати перед міським головою можливість відкликати неефективних керівників місцевої та виконавчої влади, а депутати та міський голова можуть бути відкликані з посад за народної ініціативи, в порядку, визначальному Законом України „Про статус депутатів місцевих рад“.

Вельмишановний пане Президенте! Головна мета децентралізації є створення сильних самоврядних громад, які мають стати базовим елементом солідарного суспільства.

Оскільки,  сильне місцеве самоврядування – головний запобіжник від будь якої узурпації влади. З цієї високої трибуни, у присутності Президента України, як гаранта базується на розвинутому громадянському суспільстві, а це – головний запобіжник від будь-якої узурпації влади.

З цієї високої трибуни, у присутності Президента України, як гаранта Конституції, хотів би звернутись до народних депутатів Верховної Ради України Коли ж законодавці ухвалять закон про адміністративно-територіальну реформу, вона вже на часі, і на добровільно-примусових засадах. Інакше, як можна вести розмови про створення госпітальних округів у медицині, якій я присвятив усе своє життя пройшовши шлях від дільничної лікарні у Народицькому районі до першого заступника Міністра охорони здоров’я України.

А коли ж будуть створюватися повіти? Адже у законі України „Про місцеві вибори“ в статті 1 розділу І з’являється термін „староста“, а час спливає…

Завершуючи свій виступ, хочу наголосити, сьогодні ми усі відповідальні за успіх цієї реформи.

Вперше, за всю історію незалежної України, центральна влада, в особі Президента України Петра Олексійовича Порошенка, виявила політичну волю щодо передачі значної частини повноважень на місця.

Ми не  маємо права змарнувати цей шанс. Слава Україні!!! Героям Слава!!! Дякую!“

 

Чат-бот Гаряча лінія