Виступ заступника міського голови Оксани Василівни Гвозденко з нагоди Днів польської культури у місті Новограді-Волинському

22 Травня 2017, 16:36

Шановні представники польської громади міста, гості та всі присутні!

Сьогодні місто Новоград-Волинський є центром польської культури, місцем де польська спільнота демонструє жителям нашого міста своє мистецтво.

Вже третій рік поспіль у нашому місті в рамках Дня Європи в Україні проходять Дні польської культури, присвячені Дню Конституції Республіки Польща.

Мені приємно, що міськрайонна польська громадська організація імені Адама Міцкевича дбає про збереження і популяризацію культури та традицій українського та польського  народів.

Україна та Польща схожі між собоюкультурою, звичаями, обрядами та менталітетом, а пісня є душею як українського, так і польського народів.

Із кожним тисячоліттям ми переконуємося, що спільного у нас дедалі більше, незважаючи на не просту історію, яка впродовж тисячоліть складалася між нашими країнами. Але я щиро переконаний і вірю в те, що новітня сторінка в історії між нашими братніми народами розпочалася. І ми всі прекрасно знаємо, наскільки нам важлива ця співпраця, адже основним євроінтегратором, основним лобістом нашої країни в Євросоюзі є наш братній польській народ.

17 травня в  Європарламенті відбулася урочиста церемонія підписання законодавчого акта, яким запроваджений безвізовий режим для громадян України. Це історичне рішення для України, яка поступово повертається до європейської родини.

 Впевнена, що європейський вибір України – переможе, адже  у нас гарні плани на майбутнє, які мають європейське спрямування і є необхідний потенціал для їх втілення. 

Нехай наші держави збагачуються, здобутки неухильно примножуються, а дух патріотизму та неймовірна здатність до консолідації стануть зразком для інших народів.

Щиро вітаю всіх учасників і гостей зібрання  з прекрасним фестивалем польської культури та  творчості.

Зичу всім процвітання, благополуччя, миру, злагоди, добра та плідної співпраці між нашими країнами.

 

Чат-бот Гаряча лінія