Як громадянам провести звірку щодо мінімального податкового зобов’язання

11 Жовтня 2023, 14:27

‼До уваги платників податків-фізичних осіб!

❓Як громадянам провести звірку щодо мінімального податкового зобов’язання

ДПС України повідомляє, що Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» для платників податків – фізичних осіб, у яких у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, вводиться поняття мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ).
Відповідно до п. 64 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) першим роком, за який визначається мінімальне податкове зобов’язання, є 2022 рік.
Платником у частині МПЗ є резидент, який володіє та/або користується (орендує (суборендує), на умовах емфітевзису, постійно користується) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь (п. п. 162.1.11 п. 162.1 ст. 162 ПКУ).
Підпунктом 170.14.3 п. 170.14 ст. 170 ПКУ встановлено, що визначення загального МПЗ фізичним особам, які не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб.
У разі згоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним мінімальним податковим зобов’язанням та/або розрахованою сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник зобов’язаний сплатити зазначену у відповідному податковому повідомленні-рішенні суму податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п. п. 170.14.6 п. 170.14 ст. 170 ПКУ).
Відповідно до п. п 170.14.6 п. 170.14 ст. 170 ПКУ, у разі незгоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник податку має право у порядку, встановленому ст. 42 ПКУ, протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:
• земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;
• суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;
• суми сплачених податків, зборів, платежів.
У разі виникнення запитань та проведення звірки в частині правильності та правомірності проведеного розрахунку мінімального податкового зобов’язання, усні консультації можна отримати в Центрі обслуговування платників м.Звягель, вул. Олександра Чернявського, 3.
Крім того, фізичні особи, з використанням кваліфікованого електронного підпису, мають можливість переглянути сформовані податкові повідомлення-рішення щодо сум нарахованих їм податкових зобов’язань, в меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету, вхід до якого здійснюється за посиланням http://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.
????Гаряча лінія: 0-800-505-521(безкоштовно).
Чат-бот Гаряча лінія