Як подолати тривогу?

12 Квітня 2020, 10:25

Зберігати спокій і внутрішню рівновагу так само важливо, як і зберігати дистанцію. Пропонуємо 7 порад, які допоможуть знизити рівень тривожності та уникнути гострого стресу.

1. Запитайте свою тривогу, про що вона

Не заперечуйте власні почуття. Якщо відчуваєте тривогу, з’ясуйте про що вона. Про стареньких батьків, які мешкають в іншому місті? Про відсутність роботи? Зрозумівши, що вас бентежить, спитайте себе: що зараз в тих умовах, в яких ви є, та з наявними скілами, компетенціями, ресурсами, можете зробити корисного?
Фіксуйте свої переживання та намагайтеся змінювати їх потік на конкретний план дій. І завжди слід підбадьорювати себе. Кажіть, я – зроблю це!

2. Зробіть інвентаризацію власних страхів

Визначіть, на що можете впливати, а на що ні. Та сфокусуйте свою увагу на тих речах, які здатні контролювати. Наприклад, кожен з нас може зробити максимум задля власного захисту у період пандемії, дотримуватись порад стосовно профілактики COVID-19. Зробіть це!
Якщо турбуєтесь про недостатню кількість апаратів швидкої вентиляції легень у лікарнях регіону, де мешкаєте, подумайте, як вплинути на це. Знайти волонтерів, перерахувати допустиму суму грошей – зробіть все, що можете. А якщо вирішення проблеми поза межами ваших сил – облиште переживання.

3. Будьте стриманими в споживанні інформації…

Уникайте занадто великого впливу інформації, не читайте фейкових повідомлень у месенджерах. Обмежте час на перегляд новин, перебування у соцмережах.
? Жодних новин про економічну кризу, дефолт, COVID-19 перед сном.

4. …але будьте в курсі

Абсолютний брак інформації загрожує появі занепокоєння. Щоб не почувати себе в інформаційному вакуумі, споживайте інформацію з достовірних джерел та дозовано. Також радимо зосередитись на позитивній інформації. Наприклад, фіксуйте не кількість померлих, а кількість тих, хто одужав.

5. Піклуйтеся про своє тіло

Намагайтеся вживати здорову їжу, дбайте про збалансований раціон, уникайте алкоголю та спробуйте замінити каву на чай. Must have – фізичні вправи – зарядка, йога, танці та ін. – вдома. Також, дотримуючись відстані, варто гуляти на вулиці. Якщо маєте собаку, то вам пощастило – прогулянки щонайменше двічі на день гарантовані!

6. Шукайте ресурси для емоційного балансу, які потрібні саме вам

У соцмережах завзято діляться ресурсами різноманітних онлайн-тренінгів та вебінарів, радять опанувати нові скіли, прослухати всі опери світу та відвідати музеї, театри онлайн. Дійсно, хтось почуватиметься щасливим, поринувши до саморозвитку або отримавши можливість проводити час майже звичним способом.
Але, будемо відвертими, не всі потребують театру, не всі мають час на онлайн-зайняття, потребу в цьому та взагалі сили на опанування навичок. Тож знайдіть те, що потрібно саме вам для внутрішнього балансу. Заняття, яке заряджатиме позитивом, а не відбиратиме енергію.

7. Зверніться за допомогою, якщо це потрібно

Якщо стрес та тривога впливають на вашу діяльність та повсякденне життя протягом декількох днів або тижнів, необхідно звернутись за професійною допомогою до психолога.

 

НСЗУ

 

Чат-бот Гаряча лінія