Як розвивати увагу дитини – рекомендації для батьків, які виховують дитину дошкільного віку

25 Вересня 2019, 16:22

Для розвитку та підвищення вміння зосереджувати та утримувати увагу варто використовувати вправи «від простого до складного», слідкувати, щоб завдання відповідали індивідуальним особливостям дитини, її потенційним можливостям, зоні її найближчого розвитку.

Дайте дитині завдання знайти у навколишньому середовищі предмети чи явища об’єднані за певною ознакою. Наприклад: всі круглі предмети, всі предмети певного кольору, їстівні та ін. Запитайте, що нового з’явилося в одязі, в зовнішності, в пейзажі?

Викладіть іграшки у чергу до лікаря чи в магазині. Сплутайте чергу чи приберіть когось із неї. Дитина має вказати, яка іграшка не на своєму місці чи викласти чергу заново. Попросіть пошукати і принести вам якісь предмети або речі. Наприклад, три кубики, м’ячик, дві ляльки.

Запропонуйте дитині вгадати іграшку чи предмет, який знаходиться в кімнаті. Опишіть її, дайте можливість задати уточнюючі питання.

Покладіть перед дитиною картки із зображенням предметів чи тварин. Нехай вона їх уважно розгляне, назве. Переверніть картки і запропонуйте дитині назвати, що намальоване на звороті. Викладіть частину карток перед дитиною, змішайте їх з іншими і запропонуйте вибрати знайомі.

Із невеличких картонних чи пластикових геометричних фігур та рахункових паличок можна викладати доріжки або повторювані візерунки, пропонувати відтворити фігуру за зразком. Заберіть чи поміняйте місцями деякі фігури, нехай дитина відновить їх розташування.

Заохочуйте схильність дитини наслідувати та копіювати поведінку інших. Запропонуйте дитині повторити за вами гімнастичні чи танцювальні рухи, скопіювати складені вами фігури і конструкції з кубиків, конструктора чи інших матеріалів.

Змішайте невелику кількість різник круп і запропонуйте дитині їх розсортувати.

Дайте дитині невеликий текст (навіть, якщо вона ще не знає літер) і запропонуйте знайти і обвести, підкреслити чи закреслити певні літери.

Практичний психолог КУ “Інклюзивно-ресурсний центр”
Новоград-Волинської міської ради Васільєва Л.В.

 

Чат-бот Гаряча лінія