Як закон “Про медіа” захищатиме дітей від шкідливого контенту
Сьогодні, 1 червня, коли весь цивілізований світ відзначає Міжнародний день захисту дітей, росія в Україні дітей вбиває. Цієї ночі у Києві внаслідок ракетного обстрілу з території держави-агресора загинула ще одна українська дитина, їй було лише 9 років. Ще одна – стала сиротою, від обстрілу загинула її мама. Цього дня, коли весь світ говорить про права, росія і далі цинічно порушує їх, вчиняючи страшні воєнні злочини до населення України.
Кожна дитина заслуговує на щасливе безтурботне дитинство, в якому єдиними небесними об’єктами повинні бути зірки, хмаринки, сонце, місяць, а не російські ракети, шахеди чи будь-які інші терористичні об’єкти, для яких не залежно від віку кожен українець – ціль.
Сьогодні ми, медіаспільнота, маємо забезпечити українським дітям відчуття безпеки хоча б у медіасередовищі, в якому вони зростають. Наше завдання – показувати їм світ, який не завдаватиме їм додаткової шкоди, не травмуватиме.
Цього року Україна зробила один із найважливіших кроків на шляху до створення такого інформаційного простору, в якому українські діти почуватимуться безпечніше, який оберігатиме наше молодше покоління від загроз цифрового світу.
Уперше в медійному законодавстві України з’явився окремий розділ, присвячений темі захисту дітей. Державі й представникам індустрії надано нові правові можливості для ефективної роботи над тим, щоб національний медіапростір враховував і відстоював інтереси неповнолітніх. Спільними зусиллями органів співрегулювання і працівників Національної ради буде напрацьовано спеціальний кодекс мовлення з докладними критеріями до інформації, які формуватимуться за головною ознакою «чи буде це добре для дитини».
42 стаття, що визначає вимоги до захисту дітей в медіа, вже діє з дня набуття чинності Законом України «Про медіа». Це одна із трьох статей медійного законодавства, що обов’язкова для виконання всіма суб’єктами медіа. Відтепер грубе нехтування інтересами дитини в медіасередовищі зараховано до значних порушень й передбачатиме відповідальність.
У День захисту дітей розповідаємо більше про нові законодавчі норми, які допоможуть забезпечити в медіа найкращі інтереси дітей.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення