Який шлях проходить вода по дорозі до нашого крана?
Процес «виготовлення» води починається з водозабору. Відбувається він у 3-х місцях з поверхневих вод річки Случ. Це єдине джерело водопостачання в нашому місті. Починаючи з цього етапу лабораторія контролю якості питної води відбирає воду та проводить відповідні аналізи для правильного підбору та дозування реагентів. Аналізи на контроль якості робляться на кожному етапі виробництва води, а також на кожному етапі проходить процес знезараження води за допомогою гіпохлориту натрію, що виробляється на нашому підприємстві за допомогою гідролізної установки із звичайної кухонної солі.
Далі за допомогою насосів І-го підйому, вода прямо з річки проходить через автоматизовану станцію дозування та змішування реагентів, де додається коагулянт та флокулянт. Під дією даних реагентів, дрібні та завислі частини, що містяться у воді утворюють пластівці, які випадають в осад у відстійниках, там також осідають усі важкі частинки та мул. Відстійники – це величезні залізобетонні басейни круглої форми.
Після відстоювання, вода за допомогою насосів проходить через фільтри із фільтруючим матеріалом під назвою «Цеоліт». Він фільтрує такі забруднення, як важкі метали, нітрати, пестициди, органіка, амоній, нафтопродукти. Крім того, він суттєво знижує жорсткість води, а також підвищує рівень pH, роблячи воду більш лужною, що покращує її характеристики.
Далі лабораторія бере контрольні проби та проводить аналіз якості води, що повинна відповідати вимогам ДсанПіН «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Після отримання результатів, питна вода потрапляє до резервуарів чистої води. Корпус резервуара напівзаглиблений у землю і обвалований ґрунтом. Для того щоб можна було спускатися в резервуар, для обслуговуючого персоналу зроблено кілька лазів, а вентиляційні труби забезпечують вентиляцію простору над поверхнею води.
Кінцевим етапом є подача води до трубопроводу, де на шляху до споживача, вода може проходити 220км мереж централізованого водопостачання, а у багатоповерхові будинки вода потрапляє за допомогою 17 підвищувальних насосних станцій (ПНС). Вони розташовані у всіх районах нашого міста, задля підвищення тиску холодної води в оселі.
Увесь цей непростий шлях вода проробляє завдяки працівникам КП ЗМР «Звягельводоканал». Наші спеціалісти цілодобово працюють над виробництвом та подачею води, а також для покращення системи водопостачання, усування наслідків аварій та забезпечення безперервним водопостачанням наших містян. Не зважаючи на довгий та важкий шлях, кінцевий споживач отримує 10 літрів води за ціною 25 копійок.