З 1 по 5 березня «Житомиргаз» приймає показання лічильників газу

29 Лютого 2016, 6:07

Вчасно інформуєте про показання лічильника – сплачуєте за фактично використаний обсяг газу. Якщо кожен споживач пам’ятатиме це просте правило, то збереже свій час і нерви.

Показання лічильника газу необхідно передати 1,2,3,4-го числа. За цієї умови зафіксовані дані враховуються при визначенні розміру оплати за газ.

Найшвидшим способом інформування про обсяг використаного газу станом на 1 число є Особистий кабінет на сайті 104.ua. Передавши показання, користувач протягом години може самостійно переконатись, що дані зараховані на особовий рахунок.

Споживач газу також може звернутися до контакт-центру за тел: (0412) 55-80-04 або 55-94-04 або надіслати листа на електронну адресу: contact@zt.104.ua (у листі вказати прізвище, ім’я, по батькові, номер особового рахунку (або адресу), показання лічильника і дату їх фіксації).

Варто зазначити, що не отримавши показань лічильника до 6-го числа або невчасної їх передачі, газова компанія нараховує оплату планованим методом. Таке право підприємству дає.

«Планований розрахунок робиться у двох випадках. Перший – якщо, споживач взагалі не передав показання лічильника. В такому разі підприємство розраховує платіж на рівні планованого обсягу споживання за повний місяць. Другий – споживач передав показання, але несвоєчасно. Наприклад, показання передали 20 числа, а до кінця місяця залишається 10 або 11 днів, протягом яких споживач продовжував користуватися газом. В такому разі обсяг споживання розрахується на рівні планованого місячного обсягу. Тобто до зафіксованих фактичних показань за 20 днів додається обсяг споживання до кінця місяця», – зазначає начальник відділу супроводження клієнтів – фізичних осіб ПАТ «Житомиргаз» Лілія Плевако.

Планове нарахування проводиться відповідно до Кодексу газорозподільних систем, який затверджений Постановою НКРЕКП № 2494 от 30.09.2015 р. Насамперед береться до уваги склад газових приладів і пристроїв встановлених у споживача, категорію будинку (індивідуальний, багатоквартирний) і в окремих випадках з урахуванням опалювальної площі та наявності централізованого гарячого водопостачання, і таким чином визначає річний профіль споживача. На основі профілю розраховується середнє споживання за аналогічний період минулого року. Відсоток нарахувань також залежить від пори року. Загалом налічується 17 профілів побутових споживачів. Ознайомитися з їх переліком можна за посиланням.

Навіть якщо споживач не зміг вчасно подати показання лічильника газу по телефону, електронною поштою чи через Особистий кабінет, він може вказати показання свого лічильника та дату їх зняття у відривному талоні рахунку на оплату. Вказані у відривному талоні квитанції фактичні показання лічильника будуть внесені в автоматизовану програму обліку. За цими показаннями обсяг споживання коригується, а сума до сплати перераховується при формуванні платежу за наступний місяць.
 

ПАТ «Житомиргаз»

 

Чат-бот Гаряча лінія