З нагоди Дня матері та Міжнародного дня сім’ї Новоград-Волинським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було організовано екскурсійну поїздку до міста Луцьк

Матері та батьки героїв – це також сучасні герої, оскільки саме вони виростили героїв, які віддали за нас життя, борячись за українські землі і саме вони заслуговують особливу шану і подяку. Не менш героїчними є мами і тата, які знайшли в собі потенціал і не побоялися взяти в свої сім’ї дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування аби подарувати їм материнську ласку та батьківську опіку.
З нагоди Дня матері та Міжнародного дня сім’ї Новоград-Волинським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, в рамках програми «Соціальний захист вразливих категорій населення на 2017-2021 роки», яка була підтримана міським головою В.Л.Весельським та депутатами міської ради, було організовано екскурсійну поїздку в місто Луцьк.
Першим музеєм, який нас радо зустрічав, став музей волинської ікони, в збірці якого є ікони, скульптура, предмети церковної декоративної різьби XVI-XVIII ст. У 8 залах музею експонується більше 100 унікальних волинських ікон, для яких полотном були сосна, рідше липа, такі як: «Спас у славі»XVI cт., «Богородиця Одигітрія» XVI cт., «Покрова» 1630 року, а також експонуються твори видатного іконописця Йова Кондзелевича. Особливо вразив окремий, унікальний зал облаштований для Холмської чудотворної ікони Богородиці, яка є одна з найдавніших чудотворних ікон, унікальна пам’ятка візантійського константинопольського письма XI ст. Історію чудотворної ікони від XI ст. до її принесення її Надією Горлицькою до музею, захоплююче розповіла екскурсовод Ангеліна Вигодник.
Батьки та діти побували на екскурсії у відомому Замку Любарта XIV ст., який є одним з чудес України, де відвідали і єдиний в Україні музей дзвонів.
Художній музей міста Луцьк вразив своїми творами родом з XVI ст. до поч. XXст. Гордістю музею є твори, які належать пензлю Хусепе де Рібере, Алессандрор Маньяско, Йозеф Грессі, Ян Матейко, Іван Айвазовський та ін. Однією з цікавинок експозицій музею є колекція українського історичного портрета XVI – XVIII ст. Основа збірки творів творів походить із родового замку князів Радзивилів.
На завершення, новоград-волинці мали змогу відвідати Волинський краєзнавчий музей, екскурсовод якого радо вітала гостей. Цікавим виявилося те, що музей зберігає понад 140 тисяч експонатів основного фонду, які репрезентують природу, історію, етнографію та мистецтво волинського краю.
Новоград-Волинський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді висловлює щиру вдячність за співпрацю та розуміння директорам Волинського історико-культурного державного заповідника П.Рудецькому та Волинського краєзнавчого музею А.Силюку.
Маємо надію, що нам вдалося урізноманітнити буденність батьків, чиї сини стали ангелами, оскільки ми хочемо і намагаємося повертати таких мам та тат до життя, приділяючи їм особливу увагу.