З нагоди Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» у Новограді-Волинському відбулась святкова хода та урочисте відкриття свята

31 Липня 2017, 2:37

«Ріднить нас Леся Українка своїм чарівним словом,

Своїм невигойним болем, своїм звитяжним життям.

Ми любимо це свято, у якого ім’я нашої Лесі,

Ми раді вітати усіх гостей, які приїздять до нас»

                                                        Ю.Ковальський

Новоград-волинці з року в рік вплітають квітку по квітці у вінок шани Лесі Українки, розкривають свої обійми гостям, що їдуть з усіх куточків України, дальнього та ближнього зарубіжжя на Міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела».

Так, 28 липня 2017 року біля літературно-меморіального музею Лесі Українки з «Словом до Лесі» – вітанням учасників та гостей свята, звернулась заступник міського голови, голова організаційного комітету свята Оксана Василівна Гвозденко: «Сердечно вітаю всіх на Міжнародному святі літератури і мистецтв  «Лесині джерела», яке у цьому році відзначає свій 30-річний ювілей і з новою силою б’є чистими джерелами мистецтва, що йде від Лесиного духу. Лесине слово крізь віки виховує, вчить і надихає на творчість.

Горда тим, що наша звягельська земля стала колискою для геніальної поетеси, що саме завдяки Лесі Українці наше славне місто Новоград-Волинський стало відомим усьому світу. І сьогодні кожен новоград-волинець з великою гордістю говорить, що народився там, де народилася Леся Українка.

Наше древнє місто у ці святкові дні стає центром літератури і мистецтва, місцем високого духовного спілкування талановитих та творчих людей України, гостей із далекого та близького зарубіжжя.

Нехай «Лесині джерела» принесуть незабутні зустрічі, наповнять кожного з нас поезією, піснею і радістю. Хай завжди з нами будуть добро і краса на великі справи в ім’я рідної України, в ім’я торжества справедливості і правди на рідній землі, про що мріяла геній світової літератури Леся Українка».

Оксана Василівна закликала присутніх вшанувати пам’ять та засвідчити свою повагу, шану і любов до людини, жінки, землячки, яка є гордістю всієї України, ім’я якої належить до найвеличніших імен українського народу, поклавши квіти та схиливши голови перед пам’ятником великої поетеси.

Після чого, під акомпанемент муніципального духового оркестру міська влада, очільники міста попередніх років, депутати міської ради, представники районної влади, шанувальники творчості Лесі Українки, учасники та почесні гості Міжнародного свята літератури і мистецтв „Лесині джерела“: народний депутат України Юрій Олексійович Павленко, Державний секретар Міністерства культури України Ростислав Володимирович Карандєєв, помічник народного депутата Наталія Іванівна Рибак, голова Фонду Лесі Українки в Грузії, Почесний громадянин міста Новограда-Волинського Таріел Гоголадзе, об’єдналися у велику дружню родину та рушили святковою ходою від перлини міста Новограда-Волинського – літературно-меморіального музею Лесі Українки до пам’ятника Лесі Українки, продемонструвавши справжні українські цінності та висловили шану і повагу  вічно живій Лесі Українці.

Вже на площі Лесі Українки відбулося урочисте відкриття Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела». Після виконання народним камерним хором Школи мистецтв гімну України та гімну міста, представники громади, почесні гості свята, шанувальники творчості поетеси поклали  квіти до пам’ятника Лесі Українки.

Також в рамках урочистого відкриття свята перед присутніми виступили хор молодших класів Школи мистецтв, учасник народного театру міського Палацу культури імені Лесі Українки Іван Саух, народний дитячий хореографічний ансамбль «Веселка».

Після чого, всіх учасників свята було запрошено до міського Палацу культури імені Лесі Українки на продовження урочистостей та виставу Львівського академічного обласного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича за драмою-феєрією Лесі Українки «Лісова пісня».

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія