З нагоди Всесвітнього дня вишиванки у Новограді-Волинському пройшов регіональний молодіжний фестиваль патріотичної пісні «З Україною в серці!»

20 Травня 2016, 0:14

В третій четвер травня, українці традиційно святкують День вишиванки. Цей День не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, а й за її межами. Це свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, об’єднати українців навколо потужного символу нації – вишиванки.

19 травня 2016 року за участю навчальних закладів міста і регіону у Новограді-Волинському на стадіоні «Авангард» відбувся регіональний молодіжний фестиваль патріотичної пісні «З Україною в серці!».

Фестиваль розпочався патріотичним флешмобом «Вінок із стрічками», створеним за участі 701 студента. Саме цей захід було зафіксовано Національним Реєстром Рекордів як Рекорд України за найбільшою кількістю людей, які долучилися до флешмобу.

Цього дня багато гарних та теплих слів прозвучало про вишивку від гостей свята. У своєму виступі заступник міського голови Оксана Гвозденко зазначила: «За статистикою вишиванка сьогодні є у кожного другого українця. В святкові дні її неодмінно одягають, аби засвідчити свою національну та громадянську позицію, культурну освіченість та духовну свідомість. Засновником традиції носити разом з європейським одягом вишиванку вважають видатного письменника та діяча культури Івана Франка, який всюди з’являвся у вишитій сорочці під піджаком». Та від імені міського голови Віктора Весельського і себе особисто привітала усіх учасників фестивалю з цим чудовим святом самобутньої неповторної української культури. Закликала юних громадян міста та регіону не зупинятися на досягнутому та максимально реалізовувати свої творчі можливості.

Також у рамках фестивалю проходила благодійна акція «Подаруй вишиванку дітям сходу!». Вдалося зібрати 31 вишиванку, яка буде передана у східний регіон України.

Високої патріотичності та особливої святкової атмосфери заходу надала значна кількість представників учнівської та студентської молоді на трибунах стадіону, одягнених у вишиванки. А також щирі українські пісні та танці.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія