Захисти себе від сказу

17 Лютого 2016, 4:16

Захисти себе від сказу

15 лютого 2016 року на адресу міського голови Віктора Весельського надійшов лист від управління ветеринарної медицини в Новоград-Волинському районі з проханням сприяти у прискоренні вирішення проблемних питань із домашніми та дикими тваринами на території міста.

Справа в тому, що 15 лютого у місті по вулиці Західній виявлено випадок сказу собаки, що підтверджено експертизою Житомирської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини. Стан у якому була собака, загрожував як власнику так і лікарям ветеринарної медицини, які її оглядали. Тварина несла загрозу зараження сказом, так як одним із симптомів захворювання є підвищена агресивність.

Сказ у тварин фіксується як в усьому світі так і в Україні, але в останні роки ця хвороба виявлена і в м. Новоград-Волинський:

–          2001 р. – 3 випадки (2 лисиці, 1 куниця);

–          2003 р. – 2 випадки (2 куниці);

–          2006 р. – 1 випадок (собака);

–          2008 р. – 1 випадок (лисиця);

–          2009 р. – 2 випадки (2 лисиці);

–          2015 р. – 1 випадок (собака).

До того ж, у січні 2016 року на одному із провулків Тельмана було зафіксовано випадок нападу дикої лисиці на домашніх тварин (собак). Однак патматеріал не досліджувався у зв’язку із неможливістю відбору.

Як зазначає у листі начальник управління ветеринарної медицини в Новоград-Волинському районі Олександр Коваль:
„Причинами виникнення сказу було та залишається контакт диких тварин з домашніми (особливо безпритульними), де вони заражаються вірусом сказу. На ХІ сесії міської ради шостого скликання від 08.06.12 №257 затверджено „Цільову Програму поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин на 2012-2020 роки“. Одним із завдань цієї програми є розробка і впровадження системи місцевої стерилізації, щеплення, профілактичних обробок безпритульних тварин“. Отож, для проведення деталізації витрат передбачених цією Програмою, Олександр Сергійович звертається з проханням погодити виділення коштів на паливно-матеріальні матеріали, засоби захисту та особистої гігієни, дезінфекційні засоби, придбання вакцини проти сказу для тварин, а також придбання препаратів для знешкодження тварин підозрілих на сказ.

Крім того, 2 лютого під головуванням міського голови Віктора Весельського відбулося чергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому було звернуто увагу на необхідність створення комунального підприємства для вирішення комплексу передбачених заходів. 11 лютого було затверджено „План основних заходів щодо профілактики та ліквідації сказу на території міста Новоград-Волинський на 2016 р.“.

„Тільки комплексно – спеціалістами державної ветеринарної медицини, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства під керівництвом органів державної влади, ми зможемо не допустити розповсюдження хвороби сказу тварин і як наслідок убезпечити здоров’я громадян міста від інфекції“ – наголошує Олександр Коваль.

Попереджуємо, що СКАЗ не виліковна хвороба людей та тварин, щоб уникнути небезпеки, проводьте обов’язкове щеплення своїх тварин проти сказу та дотримуйтесь правил їх утримання.

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія