Закликаємо жителів громади дотримуватися протиепідемічних норм та вимог

26 Лютого 2021, 19:55

Епідемічна ситуація у Новоград-Волинській міській територіальній громаді ускладнюється. 26 лютого відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів міський голова Микола Боровець. Онлайн-трансляція за посиланням: https://youtu.be/XO6_T3HT9zE

Нагадаємо, що з 24 лютого по 30 квітня 2021 року в Україні діє адаптивний карантин. На території Житомирської області наразі встановлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

РІШЕННЯ

позачергового засідання міської комісії з питань

техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

від 26 лютого 2021 року

1. Про стан захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричиненої коронавірусною інфекцією SARS-CoV-2 та заходи щодо протидії поширення коронавірусної хвороби на території Новоград-Волинської міської територіальної громади.

ВИРІШИЛИ:

1. Інформацію про стан захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусною інфекцією SARS-CoV-2, на території Новоград-Волинської міської територіальної громади взяти до відома.

2. Інформаційну довідку державної установи «ЖИТОМИРСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР МОЗ УКРАЇНИ» взяти до уваги та неухильного виконання із забезпеченням усунення вказаних недоліків відповідальними особами у триденний термін.

3. Заборонити з 26 лютого 2021 року до 09 березня 2021 року проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, індивідуальних тренувальних занять (біг, хода, їзда на велосипеді, рух на активних візках спортсменів з інвалідністю), навчально-тренувальних зборів спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю за умови забезпечення учасників засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

4. Директору КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Новоград-Волинської міської ради Вошко І.В.:

 4.1 утворити дві мобільні медичні бригади з метою відбору біологічного матеріалу для обстеження на SARS-CoV-2 методом ПЛР-тестування;

4.2 взяти під особистий контроль роботу сімейних лікарів з контактними особами щодо моніторингу стану їх здоров’я.

5. Генеральному директору КНП “Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання” Борису В.М та директору КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Новоград-Волинської міської ради Вошко І.В.:

5.1 обмежити прийом хворих з соматичною патологією та пацієнтів, які проходять профілактичні огляди.

5.2 при рентгенологічному обстеженні пацієнтів розмежувати час прийому хворих з підозрою на COVID-19 або лабораторно підтвердженим випадком COVID-19 із часом прийому інших пацієнтів.

6. Завідувачці Новоград-Волинського міжрайонного відділу ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” Корпач Н. О., директору КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Новоград-Волинської міської ради Вошко І.В.:

6.1 посилити спостереження щодо дотримання вимог самоізоляції контактними особами.

6.2 в разі встановлення випадків порушень вимог самоізоляції контактними особами терміново передавати інформацію до Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області.

7. Власникам магазинів з продажу вживаних товарів (секонд хендів) на час дії карантину забезпечити:

7.1 інформування відвідувачів щодо обов’язковості дотримання соціальної дистанції та протиепідемічних заходів;

7.2контроль за дотриманням відстані не менше ніж 1,5 метра між відвідувачами, які очікують дозволу на вхід до приміщення.

8. Дозволити роботу ринків для здійснення торгівлі харчовими продуктами та промисловими товарами за виключної умови дотримання вимог щодо профілактичних заходів протидії поширення коронавірусної хвороби COVID-19, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (зі змінами від 17 лютого 2021 року № 104).

9. Встановити наступні вимоги щодо профілактичних заходів протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 при здійсненні торгівлі продуктами та товарами на ринках, які знаходяться на території Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади:

9.1. Наявність реєстрації агропромислового ринку, як оператору ринку харчових продуктів відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

9.2. Допуск працівників агропромислового ринку, продавців та відвідувачів на територію агропромислового ринку здійснювати виключно за наявності вдягнутої медичної маски ( у тому числі виготовленої самостійно) або респіратора та проходження безконтактного температурного скринінгу.

9.3. Наявність на кожному вході (в’їзді) на територію агропромислового ринку диспансерів з антисептиком.

9.4. Кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території агропромислового ринку, не повинна перевищувати кількості, з розрахунку один покупець на 10 метрів квадратних торгівельної площі ринку.

9.5. Відстань між робочими місцями продавців складає не менше трьох метрів, місця торгівлі обладнані захисними екранами між продавцями і покупцями із плівки або пластику.

9.6. Проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години, прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торгівельні місця – в кінці кожного робочого дня.

9.7. Відсутність неконтрольованої (стихійної) торгівлі на прилеглій до агропромислового ринку території.

9.8. Забезпечення постійного інформування відвідувачів агропромислового ринку щодо встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватись та щодо профілактики корона вірусної хвороби COVID-19.

10. Керівникам ринків КТП „Міський ринок” – Богданчук Н.Г., кооперативний ринок «Урожай» – Григоренко В.В., Ринок „Привоз“ ТОВ „Тандем“ – Костюк М.К.:

10.1. Організувати відповідну роботу з суб’єктами господарської діяльності щодо приведення торгових місць на агропромислових ринках у відповідність із протиепідемічними вимогами під час карантину та оперативне усунення виявлених порушень.

10.2. Забезпечити контроль за дотриманням вимог щодо профілактичних заходів протидії поширення коронавірусної хвороби COVlD-19 на агропромислових ринках.

11. У разі виявлення порушень карантинних вимог суб’єктами підприємницької діяльності у сферах торгівлі, громадського харчування та побуту притягати їх до відповідальності шляхом складання протоколу та стягнення штрафу. За повторне порушення карантинних вимог розглядати питання щодо тимчасової заборони здійснення діяльності таким суб’єктом на засіданні міської комісії ТЕБ та НС.

12. Відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради (Виговська А.В.) провести роз’яснювальну роботу серед населення щодо встановлення обмежувальних протиепідемічних заходів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), дотримання маскового режиму, витримування соціальної дистанції та використання засобів дезінфекції.

РІШЕННЯ

позачергового засідання міської комісії з питань

техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

від 26 лютого 2021 року

2. Про організацію роботи навчального процесу у закладах освіти на території Новоград-Волинської міської територіальної громади.

ВИРІШИЛИ:

1. Призупинити роботу закладів дошкільної освіти – ДНЗ № 1 «Джерельце» та ДНЗ №5 «Віночок» з 01.03.2021 року до 08.03.2021 року у зв’язку зі збільшенням кількості хворих на респіраторну хворобу COVID-19 у вищевказаних закладах.

2. Новоград-Волинському міжрайонному відділу ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” (Корпач Н. О.), КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Новоград-Волинської міської ради (Вошко І.В.) (із залученням лікарів-педіатрів), управлінню освіти і науки міської ради (Ващук Т.В.) здійснювати щоденний моніторинг захворюваності серед дітей та вихователів дошкільних закладів.

3. Завідувачам закладів дошкільної освіти посилити контроль за дотриманням протиепідемічних заходів щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції у підпорядкованих закладах.

4. Керівникам закладів фахової передвищої освіти та керівнику вищого професійного училища перевести навчальний процес у режимі онлайн (дистанційно).

Нагадуємо, що на попередньому засіданні комісії було прийнято рішення з 26.02.2021 року по 09.03.2021 року перевести на дистанційну форму навчальний процес для учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів позашкільної освіти.

РІШЕННЯ

позачергового засідання міської комісії з питань

техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

від 26 лютого 2021 року

3.Про здійснення контролю за дотриманням протиепідемічних заходів на території Новоград-Волинської міської територіальної громади.

ВИРІШИЛИ:

1. Створити додаткові мобільні групи з питань запобігання занесенню і поширенню COVІD-19 серед населення Новоград-Волинської міської територіальної громади за напрямками контролю із залученням представників поліції.

2. Мобільним групам з питань запобігання занесенню і поширенню COVІD-19 серед населення Новоград-Волинської міської територіальної громади за напрямком контролю за роботою закладів торгівлі, громадського харчування, сфери побуту, тощо та Новоград-Волинському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області (Коваль О.С.), Новоград-Волинському відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області (Гнатенко А.І.) посилити контроль за дотриманням санітарного законодавства і здійсненням протиепідемічних заходів закладами дошкільної освіти, закладами громадського харчування, фізичної культури та спорту, ринками, закладами, що надають послуги з розміщення, об’єктами торгівлі продовольчими та непродовольчими групами товарів тощо.

3. Мобільним групам з питань запобігання занесенню і поширенню COVІD-19 серед населення Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади за напрямком контролю за роботою міського пасажирського транспорту та Новоград-Волинському відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області (Гнатенко А.І.) посилити контроль виконання протиепідемічних вимог під час здійснення пасажирських перевезень.

4. Начальнику відділу підтримки муніципальних ініціатив і інвестицій, підприємницької діяльності, економічного аналізу та планування Липській О.М., начальнику Новоград-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Ковалю О.С., мобільній групі з питань запобігання занесенню і поширенню COVІD-19 серед населення Новоград-Волинської міської територіальної громади за напрямком контролю за роботою закладів торгівлі:

4.1 забезпечити контроль за дотриманням обмежувальних вимог, зокрема, за недопущенням скупчення великої кількості громадян у приміщеннях магазинів, маркетів та закладів громадського харчування, міських ринків.

4.2 притягувати до відповідальності керівників чи власників суб’єктів господарювання за недотримання профілактичних чи протиепідемічних заходів, спрямованих на ліквідацію епідемії, спалаху інфекційної хвороби та її наслідків.

5. Новоград-Волинському відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області (Гнатенко А.І.) посилити контроль за дотриманням карантинних вимог під час проведення богослужінь в релігійних установах .

 

ПРОТОКОЛЬНІ ДОРУЧЕННЯ

надані під час позачергового засідання міської комісії з питань

техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

від 26 лютого 2021 року

1. Директору КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Новоград-Волинської міської ради Вошко І.В та генеральному директору КНП “Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання” Борису В.М надати письмові пояснення щодо розбіжностей у наданні інформації про функціонування мобільних медичних бригад для відбору біологічного матеріалу для обстеження на SARS-CoV-2 методом ПЛР-тестування.

2. Опрацювати питання щодо можливості патрулювання представника поліції у приміщення КНП “Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання” для забезпечення посиленого контролю за потоком пацієнтів медичного закладу.

3. Проаналізувати та надати пропозиції щодо потреби у фінансуванні КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги”.

4. Вивчити питання та надати інформацію міському голові щодо можливості збільшення кількість ліжок у КНП “Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання” для госпіталізації хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також поінформувати щодо можливої кількості госпіталізації хворих на COVID-19 у КП «Лікарня №2» Житомирської міської ради.

Шановні жителі громади! Щоб не погіршувати епідемічну ситуацію щодо поширення коронавірусу, дотримуйтеся основних правил: ретельно мийте та дезінфікуйте руки; носіть захисну маску в громадських місцях; уникайте великого скупчення людей; дотримуйтеся соціальної дистанції. При перших симптомах занедужання звертайтесь в телефонному режимі до свого сімейного лікаря.

Не нехтуйте правилами та будьте свідомими!

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

 

 

Чат-бот Гаряча лінія