Закон у моєму житті

25 Квітня 2017, 6:46

Для того, щоб людина поважала закон, вона повинна не тільки його знати і розуміти, виконувати правові приписи, а й мати відповідні особисті переконання щодо необхідності цього закону, тобто володіти правовою культурою. Особливо актуальним на сьогоднішній день є питання правової освіти неповнолітніх, оскільки проблеми поширення злочинності серед підлітків постійно привертають до себе увагу. Важко заперечувати, що це явище набуло значних масштабів.  Це зумовлено тим, що молоді люди саме цієї вікової категорії завжди визнавалися злочинцями особливого роду і становили одну з найбільш кримінально вражених верств населення.

Протягом 17-21 квітня 2017 року з метою активізації правоосвітньої діяльності, поширення правових знань серед дітей, службою у справах дітей міської ради взято участь у проведенні обласного тижня правових знань «Закон у моєму житті».

Правове виховання підростаючого покоління зміцнює їх життєву позицію, підвищує громадську активність, загострює почуття непримиренності до негативних явищ у суспільстві.

Так, спеціалістами служби у справах дітей проведено профілактичні бесіди на правову тематику з учнями загальноосвітніх шкіл міста, ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище».

Під час бесід наголошувалося дітям, що будь-які дії чи бездіяльність мають наслідки. А тому їх життя залежить не лише від дорослих, але і від них самих. Окрім того, у ході бесіди діти ознайомилася з прикладами найбільш поширених правопорушень серед неповнолітніх, видами покарань і відповідальності.

З метою перевірки стану утримання та виховання дітей, службою спільно з МЦСССДМ організовано та проведено рейди «Діти вулиці», «Вокзал», під час яких обстежено умови проживання 13-х дітей, які проживають в 9-х сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах. Ініційовано 1 клопотання про притягнення до адміністративної відповідальності двох батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків – ст. 184 КУпАПу.

Для того, щоб уміло і правильно користуватися своїми правами та добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, необхідно добре орієнтуватися у правовому колі. Адже незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Т.М. Бучинська,

начальник служби у справах дітей міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія