Замість відділу заготівлі  крові та її компонентів у Новограді-Волинському діятимуть виїзні бригади забору крові

11 Серпня 10:54

Про важливість донорства знають усі. Особливе стратегічне значення воно має в умовах війни,  коли наявність донорської крові часто є запорукою життя поранених, як військових так і цивільних.

Протягом останніх років керівництво Новоград-Волинської МТГ доклало чимало зусиль для збереження в місті відділу заготівлі  крові та її компонентів, яке було підрозділом комунального некомерційного підприємства «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради. Попри прийняття рішення на обласному рівні про згортання роботи Новоград-Волинського відділу заготівлі  крові та її компонентів ще у 2020 році, роботу відділу вдалося зберегти. Міською радою було виділено приміщення комунальної власності, надавалася фінансова та організаційна допомога. Відділ активно працював, а з початку повномасштабного вторгнення російського агресора в Україну, 25 лютого 2022 року, тут стояли великі черги із тих, хто бажав стати донором https://info.nvrada.gov.ua/bilya-viddilu-zagotivli-krovi-ta-yiyi-komponentiv-stoyat-velyki-chergy-iz-bazhayuchyh-donoriv-krovi-25-02-2022/ .

Втім, наприкінці липня 2022 року директор комунального некомерційного підприємства «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради Анатолій Чугрієв повідомив керівництво громади про закриття Новоград-Волинського відділу заготівлі  крові та її компонентів з 26.07.2022р., обумовлене економічною необхідністю. Дане рішення було погоджено постійною комісією обласної ради з питань комунальної власності та майнових відносин від 13.06.2022 № 23, постійною комісією обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення у справах ветеранів від 07.06.2022 № 14, управлінням майном виконавчого апарату Житомирської обласної ради та департаментом охорони здоров’я Житомирської обласної державно адміністрації.

Новоград – Волинський відділ заготівлі  крові та її компонентів забезпечував компонентами донорської крові населення Новоград-Волинської міської територіальної громади та Новоград-Волинського району. Робота необхідна для забезпечення безперебійної гемотрансфузійної допомоги пацієнтам КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання», що є опорною лікарнею Новоград-Волинського району  та надає стаціонарну допомогу як цивільним, так і військовослужбовцям.

Враховуючи воєнний стан, з метою забезпечення своєчасного реагування на потребу в донорській крові та її компонентах,  керівництво громади вкотре звернулося до Житомирської ОВА про недоцільність закриття цього відділу, з проханням сприяти у збереженні та подальшому функціонуванні у Новограді-Волинському відділу заготівлі крові та її компонентів. Про подальший хід подій будемо інформувати громаду.

Натомість обласний центр крові Житомирської обласної ради практикує виїзні «дні донора» в громадах області. Працівники закладу здійснюватимуть заготовлю крові у виїзних умовах згідно графіку.

Також інформуємо, що КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО»  наразі в достатній кількості забезпечене препаратами крові та її компонентами.

 

Відділ з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради

Чат-бот Гаряча лінія