Запрошуємо громадян долучитися до бюджету участі

6 Серпня 2019, 16:28

У конференц-залі Будинку рад 6 серпня 2019 року відбулась робоча зустріч  з питань організації та координації впровадження і реалізації  бюджету участі в Новоград-Волинській міській ОТГ. Участь у засіданні взяли заступник міського голови – начальник фінансового управління міської ради Ірина Ящук та депутат міської ради Сергій Хапчук. До зустрічі також долучилася члени робочої групи з питань організації та координації впровадження і реалізації бюджету участі та автори проектів, які цього року змагатимуться за перемогу.

Зустріч ініціативної групи мала на меті посилити роботу серед активної та громадсько свідомої частини населення на предмет подачі більшої кількості проектних пропозицій до Бюджету участі – 2019, адже таких наразі лише одна.

Проектні пропозиції до бюджету участі у Новоград-Волинській міській ОТГ приймаються до 31 серпня 2019 року. Подати свій проект можна у каб. №1 Будинку рад (вул. Шевченка, 16, І поверх, сектор організації прийому громадян відділу загальної роботи, з питань контролю та прийому громадян міської ради).

Подані проектні пропозиції будуть спрямовані на голосування громадян, які зареєстровані на території міської ОТГ, а 5 проектів, які отримають найбільшу підтримку, будуть реалізовані за кошти міського бюджету на загальну суму 500 тис. грн. Переможців обирають самі новоград-волинці шляхом голосування. Так, згідно з рейтингом, у 2018 році в п’ятірку проектів, які набрали найбільшу кількість голосів потрапили наступні 5 проекти: «Сучасна бібліотека – ворота в майбутнє»; «Дитячий майданчик „Мультяшки – щасливі діти, щасливі батьки!»; «Спортивний майданчик по вул. Рокосовського»; «Освітлення Арки пам’яті Небесній сотні та загиблим в АТО»; «Сумні очі, розбите серце», з них 4 вже реалізовані.

Варто зазначити, що рішенням міської ради від 25.07.2019 № 772 внесено зміни до Положення про бюджет участі (громадський бюджет) в Новоград-Волинській міській ОТГ. Голосування відбуватиметься двома шляхами: онлайн через офіційний веб-сайт Новоград-Волинської міської ради (спеціальний захищений ресурс за посиланням з офіційного сайту) після авторизації через захищену систему BankID за допомогою заповнення електронної форми для голосування або особисто бюлетенями в офіційних пунктах для голосування за наявності паспорта. Один бюлетень видається одній людині для одноразового голосування.

До відома: Автором проектної пропозиції має бути повнолітній дієздатний громадянин України віком від 18 років, який постійно проживає у межах міської ОТГ, що підтверджується документом, який засвідчує особу та підготував і подав на конкурс проектну пропозицію та кошторис у порядку, визначеному Положенням про бюджет участі (громадський бюджет) в Новоград-Волинській міській ОТГ.

Вимоги до проектних пропозицій:

1. Назва проектної пропозиції повинна бути викладена лаконічно, в межах одного речення, і не повинна суперечити меті проектної пропозиції, що подається.

2. Проектні пропозиції мають відповідати наступним критеріям:
– одна заявка – один об’єкт;
– заявка має бути підкріплена чітким кошторисом, який грунтується на основі ринкової вартості необхідних для реалізації матеріалів та із розрахунку вартості оплати праці виконавців проекту згідно штатного розпису на момент його реалізації;
– об’єкт загального користування;
– актуальність для членів територіальної громади міста;
– узгодженість мети та результату;
– можливість реалізації протягом бюджетного року;
– дотримання норм чинного законодавства України.

3. Проектна пропозиція повинна відповідати затвердженій містобудівній документації. У випадку, коли проектна пропозиція передбачає використання земельної ділянки, остання має належати до власності міської ОТГ.

4. Кошторисна вартість однієї проектної пропозиції не повинна перевищувати суму 100 тис. грн.

5. Проектні пропозиції, що подаються на конкурс, оформляються згідно бланку-заявки.

6. Проектні пропозиції подаються в паперовому вигляді на адресу Новоград-Волинської міської ради: м. Новоград-Волинський, вул. Шевченка, 16 та реєструються в секторі організації прийому громадян відділу загальної роботи, з питань контролю та прийому громадян міської ради (І поверх, каб. №1).

7. До проектної пропозиції автором обов’язково додається розрахунок витрат (кошторис), який розпорядник коштів має право відкорегувати за 7 днів від моменту надходження його відділу (управління) на розгляд. Такі зауваження передаються авторові для усунення недоліків або доопрацювання кошторису.

8. Автор проектної пропозиції може у будь-який момент зняти свою проектну пропозицію з розгляду, але зробити це повинен не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку голосування.

9. Об’єднання проектних пропозицій можливе лише за взаємною згодою авторів проектних пропозицій, що засвідчується їх заявами.

10. Внесення змін щодо суті проектної пропозиції можливе лише за згодою авторів в результаті додаткових консультацій.

11. Автор проектної пропозиції або уповноважена ним особа може представити проектну пропозицію в ході публічного обговорення. Метою такого обговорення є детальний розгляд представлених проектних пропозицій. Внесення можливих змін до проектних пропозицій здійснюється не пізніше, ніж за 7 календарних днів до початку голосування.

12. Автор може подавати необмежену кількість проектів.

13. У рамках бюджету участі не можуть прийматися до розгляду проекти, що:
– розраховані тільки на розробку проектно-кошторисної документації;
– не є цілісними, а мають фрагментарний характер;
– суперечать діючим програмам або дублюють заходи, які передбачені цими програмами;
– суперечать чинному законодавству України;
– мають обмежений доступ для мешканців міської ОТГ;
– передбачають реалізацію проектних пропозицій приватного комерційного характеру.

Деталі на офіційному сайті Новоград-Волинської міської ради, у рубриці “Економіка і бізнес – Бюджет участі” 
(посилання: http://novograd.osp-ua.info/?ch=3&fl=rinokpraci).

 

Чат-бот Гаряча лінія