Запрошуємо на виставки в музей родини Косачів

29 Липня 2019, 17:05

У перший день Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела», 26 липня 2019 року, у музеї родини Косачів розпочала роботу виставка «Льонарство Звягельщини», яка триватиме впродовж усіх трьох днів свята. Варто зазначити, що в рамках святкування 750-річчя від першої літописної згадки про місто Звягель (26 серпня 2007 року) було урочисто відкрито Музей льону при Палаці дітей та молоді, який не має аналогів в Україні. Тож, відвідувачам музею родини Косачів наразі представлені вироби з льону та приладдя для його обробки різних часів, здебільшого стародавні. Тут же кожен охочий мав можливість з’ясувати технічні, екологічні, цілющі і харчові властивості льону.

Також до уваги новоград-волинців та гостей міста у музеї родини Косачів представлена виставка документів з архіву Михайла Косача. Літературознавець Лариса Мірошниченко передала музею родини Косачів унікальний архів, який використовувала під час написання книги про Михайла Косача – старшого брата Лесі Українки більш відомого під псевдонімом Михайло Обачний, яка була видана за кошт міського бюджету.

Михайло Косач справжній патріот України, талановитий науковець (фізик, математик, метеоролог, винахідник), обдарований письменник, етнограф, педагог Михайло Косач із дивовижною відданістю працював у ім′я розбудови науки і рідної культури в найжорсткіші часи безправ’я українства (коли нищівно діяв Емський указ 1876 р.) Дана виставка – це історія його життя, його твори, листи та відгуки друзів.

За допомогою представлених документів, відвідувачі музею можуть довідатись, що Михайло Косач був вченим-фізиком та метеорологом, який досліджував динаміку атмосфери, походження атмосферних електричних явищ, а також фізику Х-променів. Останні зацікавила Михайла ще до офіційного винаходу рентгенівського випромінювання, оскільки він намагався використати це у боротьбі із захворюванням сестри на туберкульоз.

Крім того, у музеї родини Косачів діє фотовиставка з нагоди 20-річчя від дня відкриття установи, в рамках якої представлені світлини різних років роботи. Тут відвідувачі можуть ознайомитись з подіями та заходами, що відбувались у музеї впродовж двох десятиліть. За роки роботи музей родини Косачів, незважаючи на труднощі, став одним з найулюбленіших місць для зустрічей та обміну досвідом для творчої інтелігенції, а також ареною для літературно-музичних заходів.

Отож, запрошуємо учасників та гостей Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» відвідали виставки в музеї родині Косачів, про які докладніше вам з радістю розповість керівник музею Людмила Гамма.

 

 

Чат-бот Гаряча лінія