Засідання клубу «Родоцвіт» для прийомних батьків

В Новоград–Волинському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 02 березня 2018 року відбулось чергове засідання клубу «Родоцвіт» для прийомних батьків. На початку засідання, заступник директора – начальник відділу соціальної роботи Олена Котова привітала присутніх жінок з наступаючим святом 8 Березня, та повідомила, що в місті створено перший будинок сімейного типу на базі родини Щавлінських Павла Вікторовича та Жанни Петрівни, в якій виховується 6 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та 2 власних дітей.
В ході зустрічі прийомним батькам було запропоновано тему для обговорення «Вчимося бачити позитивні наміри дитини». Бачити добрі наміри за сердитими словами або неприємною поведінкою буває досить складно. Ми зазвичай надто тісно взаємодіємо з дітьми, і тому перебуваємо так близько до якої-небудь ситуації, що ми не можемо побачити її чітко: перш ніж вдасться зрозуміти, що до чого, ми вже опиняємося по коліно в багнюці. На жаль ми не помічаємо, що дуже часто за вчинками дітей стоять абсолютно добрі наміри. Ми чомусь схильні вважати, що дитина робить нам “на зло”… Хоча це не так. Виконання та обговорення вправи «Вчимося бачити позитивні наміри дитини» дало можливість прийомним батькам потренуватися у вмінні розгледіти ці добрі наміри за вчинками дитини, після чого зроблено висновки, що уміння чути позитивне налаштування дитини, як і будь-які інші навички, вимагає практики і терпіння. Тема викликала жваве обговорення, присутні навели і власні життєві приклади та шляхи вирішення. Підсумком зустрічі був висновок, що проблематика обговореної теми актуальна та виникає у всіх сім’ях. Наостанок всім присутнім роздано рекомендації, які в процесі виховання дітей слід взяти до уваги:
Спробуйте замінити звичні зауваження дитині, які використовуєте регулярно, новими словами, і зміниться все – інтонація, ваш настрій, а головне, реакція дитини! Спробуйте – це працює!
· Замість роздратованого: “Пішли швидше, скільки тебе чекати!”, скомандувати: “На старт, увага … руш! Побігли! “
· Замість загрозливого: “Їж, інакше не отримаєш десерт”, порадувати: “Після того як зникне ця крииихітна котлетка, до тебе прилетить щось смачненьке”.
· Замість грубого: “Прибери за собою”,
вимовити мрійливим голосом: “От якби ти був чарівником і зміг би начарувати порядок на столі …”
· Замість розсердженого: “Не заважай!”,
сказати: “Іди, пограйся трохи сам. А коли я звільнюся, ми влаштуємо міні-свято”.
· Замість незадоволеного: “Не вередуй, піратська футболка в пранні, одягай ту, яка є”,
примирити з неприємністю: “Дивись-но, а ось родичка твоєї піратської футболки. Давай її одягнемо!”
· Замість риторичного: “Ляжеш ти, нарешті, спати?!”, поцікавитися: “Показати тобі хитрий спосіб укривання ковдрою?”
· Замість безсилого: “Щоб я ніяких “не хочу” не чула!”, несподівано закричати: “Ой, дивися, Капризка прибіг. Лови, лови його, щоб він нам настрій не псував!”
· Замість нудного: “Скільки разів повторювати!” сказати таємничим шепотом: “Раз-два-три, передаю секретну інформацію … Повторіть, як чутно”.
· Замість менторського: “Руки помив?” запропонувати: “Давай поспорим, що вода з твоїх рук потече чорна?”
В засіданні клубу «Родоцвіт» активну участь взяли директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Антоніна Лапинська та головний спеціаліст сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей Сергій Трофимчук.