Засідання клубу «Родоцвіт» для прийомних батьків Новограда-Волинського.

2 Березня 2016, 6:31

Підтримуйте дитяче прагнення
   бути хорошим, бережіть його як
найтонший порух людської душі,
не зловживайте своєю владою,
не перетворюйте мудрість батьківської
влади на деспотичне самодурство.

                                                                                                                                                                     В.Сухомлинський

Сьогодні, за статистикою Головного управління національної поліції , у кожній області в середньому на обліку перебувають 1200 дітей, які можуть утекти з дому або вже це робили. І це тільки офіційна статистика.

Причини різні. Коли дивишся на все це з боку, то може здаватися, що  свою  родину це точно ніколи не торкнеться, адже дитина забезпечується  всім необхідним. Багато хто схильний міркувати, що діти або підлітки можуть піти тільки з неблагополучних сімей, де постійні сварки, алкоголізм і відсутність нормального виховання – в порядку речей, але за статистичними даними всього 30% дітей, які втекли з дому, проживають у неблагополучних сім’ях 70% – це діти, які проживали в нормальних і з вигляду благополучних сім’ях з рівнем достатку вище середнього. Найчастіше втечі дітей припадають на найважчий вік 12-16 років, коли психіка дитини ще не встигла повністю сформуватися, починаються гормональні зміни, які тягнуть за собою нервові зриви і підвищений рівень емоцій. Хоч і дивно, найчастіше тікають із дому дівчатка 14-18 років. 

« Причини втечі дітей з дому, самовільне залишення місця проживання»,  саме  така тема розглядалась на  черговому засіданні клубу « Родоцвіт»  для  прийомних батьків, яку презентувала для обговорення спеціаліст І категорії  міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Корнійчук.

Особливу увагу було звернено на основні причини дитячої втечі, обговорено,  що робити, якщо дитина втекла з дому. Надано поради психолога:

Десять заповідей батькам:

1. Не навчайте тому, у чому ви самі не обізнані. Щоб правильно ви­ховувати, треба знати вікові та інди­відуальні особливості дитини.

2. Не сприймайте дитину як свою власність, не ростіть її для себе.

3. Довіряйте дитині. Залишайте за нею право на власні помилки, тоді ди­тина оволодіє вмінням їх самостійно виправляти.

4. Не ставтеся до дитини зневаж­ливо. Дитина повинна бути впевнена в своїх силах, тоді з неї виросте відпові­дальна особистість.

5. Будьте терплячими. Ваша не­терплячість — ознака слабкості, показ вашої невпевненості в собі.

6. Будьте послідовними у своїх ви­могах, але пам’ятайте: твердість лінії у вихованні досягається не покаранням, а стабільністю обов’язкових для вико­нання правил, спокійним тоном спілкування, неквапливістю і послідов­ністю.

7. Вчіть дитину самостійно прий­мати рішення і відповідати за них.

8. Замініть форму вимоги «Роби, якщо я наказав!» на іншу: «Зроби, тому що не зробити цього не можна, це корисно для тебе і твоїх близь­ких».

9. Оцінюючи дитину, кажіть їй не тільки про те, чим ви невдоволені, а й про те, що вас радує. Не порівнюйте її з сусідською дитиною, однокласни­ками, друзями. Порівнюйте, якою во­на була вчора і якою є сьогодні. Це допоможе вам швидше набути батькі­вської мудрості.

10. Ніколи не кажіть, що у вас не­має часу виховувати свою дитину, бо це означатиме: мені ніколи її любити.

Прийомні батьки, начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Котова, спеціаліст І категорії сектору опіки, піклування та усиновлення  служби в справах дітей  міської ради  Катерина Решетник  активно обговорювали  та обмінювались думками з даного питання.  Адже складно виховувати власних дітей, а прийомних ще відповідальніше і складніше. А таких діток  в місті 12, які виховуються в 9 прийомних сім’ях.

Людина починається з добра, 

  Із ласки і великої любові 

Із батьківської хати і двора, 

 З поваги, що звучить у кожнім слові.

           Л.Забашта

Олена Котова

Начальник відділу

соціальної роботи МЦСССДМ

 

Чат-бот Гаряча лінія