Засідання комісії з питань топоніміки та культурної спадщини при виконавчому комітеті міської ради

29 Травня 2020, 15:45

29 травня під головуванням заступника міського голови Оксани Гвозденко відбулось засідання комісії з питань топоніміки та культурної спадщини при виконавчому комітеті міської ради. На засіданні розглянули два клопотання щодо розміщення інформаційних дощок.

Перше звернення надійшло від директора Ліцею №1 Юрія Рошка щодо надання дозволу на встановлення на будівлі навчального закладу пам’ятної дошки Максиму Рильському. Український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч, мовознавець та літературознавець відвідував школу №1 ім. Лесі Українки у 1946-1960 роках.

За результатами розгляду звернення, члени комісії підтримали розміщення пам’ятної дошки Максиму Рильському та рекомендуватимуть виконавчого комітету міської ради надати відповідний дозвіл.

Голова осередку Національної спілки краєзнавців України Валентин Вітренко запропонував членам комісії з питань топоніміки та культурної спадщини підтримати ініціативу встановлення інформаційної дошки на адміністративній будівлі Майстрівського старостинського округу на честь героя Другої світової війни, уродженця с.Майстрів – Степана Полянського. До слова, пам’ять про видатного земляка вже увічнена. У Новограді-Волинському одна з вулиць міста – вулиця Полянського – названа саме на його честь.

Обговоривши звернення краєзнавця, було вирішено доопрацювати питання в частині визначення джерела фінансування, місця розміщення та тексту інформаційної дошки.

Олена Обух, т.в.о. начальника відділу інформації
та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія