Засідання комісії з питань топоніміки та культурної спадщини при виконавчому комітеті міської ради

21 Липня 2020, 16:37

21 липня під головуванням заступника міського голови Оксани Гвозденко відбулось засідання комісії з питань топоніміки та культурної спадщини при виконавчому комітеті міської ради. На засіданні опрацювали два питання порядку денного.

Повторно розглянули доопрацьовані матеріали звернення голови осередку Національної спілки краєзнавців України Валентина Вітренка щодо встановлення інформаційної дошки на честь поета, вченого-археолога, політичного діяча та заступника голови проводу ОУН Олега Ольжича, який до першого року життя проживав у Новограді-Волинському та декілька разів відвідував наше місто вже у дорослому віці.

Ознайомившись із завіреними ксерокопіями документів стосовно родичів Олега Ольжича з Державного архіву Житомирської області, члени комісії доручили надіслати запит на додаткові архівні матеріали, що підтверджують перебування Олега Ольжича в Новограді-Волинському. Тому рішення по даному зверненню тимчасово відкладено.

Крім того, повторно розглянули звернення голови осередку Національної спілки краєзнавців України щодо встановлення інформаційної дошки на адміністративній будівлі Майстрівської сільської ради на честь героя Другої світової війни, уродженця с.Майстрів – Степана Полянського.

На інформаційній дошці планується розмістити наступний текст: «Уродженець села Майстрів Новоград-Волинського району, Герой Радянського Союзу. Загинув 10 вересня 1943 року при визволенні міста Харкова від німецько-нацистських окупантів. Дошка встановлена в серпні 2020 року з нагоди 75-річчя Перемоги у Другій світовій війні». Варто зазначити, що зміст інформаційної дошки узгоджено з родичами Степана Полянського.

Після обговорення вищезазначеного звернення, члени комісії підтримали ініціативу краєзнавця та рекомендуватимуть виконавчому комітету міської ради прийняти відповідне рішення.

 

Олена Обух, головний спеціаліст відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія