Засідання комісії з питань топоніміки та культурної спадщини при виконавчому комітеті міської ради

14 Листопада 2017, 0:55

13 листопада 2017 року під головуванням заступника міського голови Оксани Гвозденко відбулося засідання комісії з питань топоніміки та культурної спадщини при виконавчому комітеті міської ради. Топонімічна комісія зібралася, щоб розглянути звернення голови осередку Новоград-Волинського Братства ОУН-УПА ім. Романа Шухевича «Тараса Чупринки» до міського голови. Текст звернення наступний:

«Шановний Вікторе Леонідовичу! Вже не перший рік, в останню суботу листопада, міська влада з громадою на території кладовища по вул. Чехова, біля пам’ятного хреста, що встановлений на місці одного з масових поховань жертв голодомору, відзначає День пам’яті жертв голодомору 1932-1933 рр.

Із цього приводу наша громадська організація просить звернути увагу на значну несправедливу історичну неточність в змісті опису пам’ятного знаку, а саме: «пам’яті тих, хто загинув від голоду 1932-1933», так описані масово поховані жертви, які померли від штучно створеного сталінськими репресіями голоду. З огляду на зміст, складається враження, що люди помирали не через репресії комуністичної ідеології, а просто через голод, який міг виникнути, наприклад, через лінь до роботи, безпідставне добровільне голодування чи інші обставини.

Новоград-Волинське Братство ОУН-УПА проявляє ініціативу щодо внесення точності в зміст опису пам’ятного знаку. Як варіант нового тексту ми пропонуємо взяти напис із вже існуючого пам’ятника жертвам голодомору, який знаходиться на території США і зміст якого затверджений Кабінетом Міністрів України:

«Голодомор 1932-1933. У пам’ять про мільйони невинних жертв штучного голоду в Україні, спланованого та вчиненого сталінським тоталітарним режимом.»

Просимо Вас надати нам можливість за власні кошти і ресурси виправити дану історичну помилку і нанести вищевказаний текст, щоб встановити справедливість на місці поховання невинних жертв голодомору – геноциду українського народу.»

Таким чином, після обговорення даної пропозиції, члени комісії з питань топоніміки та культурної спадщини одноголосно її підтримали та вирішили рекомендувати виконавчому комітету міської ради затвердити новий текст на пам’ятному хресті жертвам голодомору 1932-1933 рр.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія