Засідання комісії з питань захисту прав дитини

30 Листопада 2023, 16:14

29 листопада 2023 року під головуванням заступника міського голови Наталії БОРИС відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини.

Основним питанням порядку денного було призначення уповноваженої особи п’ятьом дітям, позбавленим батьківського піклування, Звягельської територіальної громади, які з початку повномасштабного вторгнення були евакуйовані до Республіки Польща.
До 24 лютого 2022 року п’ятеро братиків та сестричок, батьків яких позбавлено батьківських прав, перебували у одному з державних закладів у м.Житомир. З початком повномасштабної війни виникло питання щодо їх евакуації з м.Житомира та вирішення питання щодо безпеки життю та здоров’ю. Дякуючи допомозі волонтерів та за сприяння служби у справах дітей, діти разом з особою, уповноваженою представляти їх інтереси за межами України, (з якою, до речі, виїжджало троє її власних онуків) були евакуйовані до Республіки Польща та влаштовані до центру родинної підтримки у м.Бжег. Весь цей час служба у справах дітей через уповноважену особу контролювала стан утримання наших діток. Але у зв’язку з сімейними обставинами їй з онуками необхідно було повертатись до України і одразу постало питання щодо пошуку іншої особи – громадянина України, для представлення інтересів наших дітей у Польщі.
Стати уповноваженою особою зголосилась громадянка України, яка тривалий час проживає у Польші та працює вихователем у закладі до якого влаштовано наших дітей. Таким чином до закінчення воєнного стану в Україні п’ятеро маленьких звягелян проживатимуть під мирним небом, не знаючи, що таке звук вибухів та сирен повітряної тривоги.
Також на засіданні розглядались заяви громадян про надання згоди на обстеження неповнолітньої дитини у центрі психічного здоров’я та про поновлення виплат державної соціальної допомоги на дитину, позбавлену батьківського піклування, яка перебуває під опікою бабусі.
На засідання комісії було запрошено матір чотирьох малолітніх дітей, яка неналежним чином виконує батьківські обов’язки. Заслухавши її про причини поганого виконання батьківських обов’язків, матері надано відповідні рекомендації для подолання складних життєвих обставин та попереджено про відповідальність та про наслідки, які можуть настати у разі продовження таких дій.
Крім того, членами комісії заслухано звіти про стан утримання, навчання та виховання дітей у двох прийомних сім’ях та надано відповідні рекомендації.
Присутні переглянули та затвердили індивідуальні плани соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Члени комісії ретельно вивчили кожне питання порядку денного та прийняли виважені та об’єктивні рішення спрямовані виключно на захист прав та законних інтересів дітей.

Чат-бот Гаряча лінія